Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Divinity: Grzech Pierworodny - premiera 20 czerwca

Jest też nowy zwiastun.

Twórcy Divinity: Grzech Pierworodny (Divinity: Original Sin) ogłosili datę premiery swojej produkcji. Gra RPG ukaże się w pełnej wersji 20 czerwca, na PC.

Od stycznia tego roku tytuł dostępny jest w programie Early Access na Steamie, gdzie kosztuje obecnie 40 euro (ok. 170 zł). Polską wersję językową przygotowuje cdp.pl.

Pierwotnie projekt sfinansowany na Kickstarterze miał zadebiutować jeszcze jesienią 2013 roku. Później termin zmieniono na 28 lutego, a następnie na bliżej nieokreśloną wiosnę tego roku.

Turowe RPG, którego akcja rozgrywa się przed wydarzeniami z Divine Divinity, odniosło w kwietniu 2013 roku spory sukces podczas zbiórki pieniędzy, gdzie pozyskano niemal milion dolarów, co ponad dwukrotnie przewyższyło oczekiwania.

Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a fabuła toczy się w świecie fantasy. „Orki z Tanoroth wyruszyły na wojnę. Wolne rasy Rivellonu stoją w obliczu zagłady z rąk bezwzględnych najeźdźców. Pojawia się jednak dwójka nieoczekiwanych wybawców, którzy są w stanie przeciwstawić się brutalnej magii. To wojownik, były skazaniec uwolniony z łańcuchów, oraz mistyczna bohaterka, przywrócona do świata żywych” - czytamy w opisie fabuły.

Twórcy przygotowali także nowy zwiastun, prezentujący zmiany, jakie wprowadzono w grze od czasów publikacji pierwszego trailera, dokładnie rok temu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze