Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dishonored 2 - Misja 9: Śmierć Cesarzowej - wyeliminowanie Delili, działania specjalne

Docieramy do ostatniego bossa w grze i rozprawiamy się z nim.

Bez względu na to, czy zdecydowałeś się dokładnie przeszukać Dunwall Tower i odkryć wszystkie jego sekrety czy też nie, finalnie musisz udać się do Delili. Jeśli uruchomiłeś zasilanie w pokoju ochrony, to możesz udać się do windy i wjechać nią na czwarte piętro, gdzie znajduje się dach i przejście do sali tronowej.

Druga możliwość, to przejście przez tajny pokój Jessamine, który jest połączony z Azylem, czyli specjalnym pomieszczeniem Emily. Jeśli chcesz skorzystać z tego rozwiązania, to musisz udać się na trzecie piętro (miejsce, gdzie w dwóch pokojach po dwóch stronach schodów można znaleźć kościane amulety).

Zwróć uwagę na kominek stojący w narożniku. Z jego prawej strony znajduje się lampa (obrazek powyżej). Przestaw ją i ukucnij, a zobaczysz, jak w kominku odblokowuje się przejście do tajnej komnaty. Skorzystaj z niego i przestaw dźwignię z prawej strony kominka. Następnie przejdź przez drzwi z lewej, po czym użyj sygnetu na specjalnym znaku z lewej strony biblioteczki. W ten sposób dotrzesz do Azylu, z którego możesz przejść do sali tronowej.


Wyeliminowanie Delili

W sali tronowej możesz spotkać Delilę w dwóch miejscach. Jeśli nie rozmawiałeś w Dunwall Tower z jej posągami, to będzie stała samotnie przy obrazie. W innym przypadku będzie siedzieć na tronie w otoczeniu ogarów.

Aby użyć serca na Delili musisz znajdować się w odpowiedniej odległości

Twoim pierwszym celem jest zbliżenie się do Delili i użycie z bliska serca. Jeżeli ją zaatakujesz, to dojdzie do walki, której nie wygrasz i gdzie i tak będziesz musiał skorzystać z serca. Możesz się do niej zakraść, a jeśli wokół niej są ogary to na przykład rozprawić się najpierw z nimi z dystansu lub zwabić w inne miejsce, chociażby rzucając granat. Następnie możesz użyć serca na Delili znajdując się chociażby na pobliskim żyrandolu (obrazek powyżej).

W tym momencie włączy się scenka przerywnikowa, w którym twoja rywalka przejdzie przez obraz. Dalsze kroki zależą w dużej mierze od tego czy stworzyłeś w kaplicy spaczoną runę, która umożliwi ci pokonanie Delili bez zabijania jej.

Połóż spaczoną runę z lewej strony tronu

Jeśli tak się stało, to udaj się w kierunku tronu i połóż ją z lewej strony (obrazek powyżej). Dopiero wtedy zdecyduj się przejść przez obraz. Jeżeli nie stworzyłeś takiej runy, to możesz od razu skierować się w stronę malowidła, mając na uwadze fakt, że nie pokonasz rywalki bez konieczności jej zabijania.

Trafisz do magicznej krainy, gdzie Delila (#1 na obrazku poniżej) będzie czekała przed tobą na tronie. Wokół zobaczysz masę figur. Nie zbliżaj się do rywalki, ponieważ wciągnie cię w pułapkę i będziesz musiał walczyć ze sporą ilością jej ożywionych klonów, nazwanych replikami.

Zanim zajmiesz się Delilą (#1), pozbądź się jej klonów

To właśnie klonami zajmij się w pierwszej kolejności. Przeskocz na teren z lewej i po cichu zakradnij się do rzędu figur - szybko zorientujesz się, że jedna z nich przypomina Delilę (#2 na obrazku powyżej). Podejdź do niej od tyłu i ogłusz ją. Identycznie postąp z kolejnymi replikami (#3-#6 na obrazku powyżej). Pamiętaj przy tym, aby nie wchodzić w pole widzenia Delili i przechodzić za jej tronem.

Po ostrożnym wyeliminowaniu ostatniej repliki Delila wstanie z tronu i zacznie iść przed siebie. Zaatakuj ją wtedy po cichu.

Po pozbyciu się po cichu ostatniej z replik (przeciągnij ją nieco w lewo, to ważne, ponieważ inaczej rywalka cię dojrzy) Delila wstanie z tronu i ruszy przed siebie (obrazek powyżej). Wystarczy ją teraz zajść od tyłu i ogłuszyć. Kiedy zamieni się w strumień energii poczekaj chwilę i ogłusz ją ponownie. Następnie weź ciało, wróć do rzeczywistości posadź ją na tronie ze spaczoną runą. co zakończy pojedynek z ostatnim bossem w Dishonored 2. Następnie podejdź do figury Corvo lub Emilly i wejdź z nią w interakcję.


Działania specjalne

Kajuta kapitańska - dostań się do kajuty Meagan Foster na statku przed dopłynięciem do Dunwall. W tym celu musisz zakraść się do kobiety, ukraść jej klucz i dostać się do pomieszczenia sąsiadującego z lokacją, gdzie znajdziesz Sokołowa.

Jessamine pomszczona - po włamaniu się do kajuty kapitańskiej Meagan Foster i poznaniu jej prawdziwej tożsamości zabij kobietę.

Czarnorynkowy włam - zadanie polega na włamaniu się do czarnorynkowego sklepu w Dunwall.

Po odejściu sabatu - na dachu budynku w Dunwall, na prawo od przejścia do Dunwall Tower, znajdziesz umieszczony na dachu mikrofon. Skorzystaj z niego, aby zaliczyć to działanie.

Serce Tower - musisz przeszukać komnatę cesarskiego obrońcy znajdującą się na trzecim piętrze w Dunwall Tower.


Spis treści: Dishonored 2 - Poradnik, Solucja

Więcej:

- Dishonored 2 - Misja 9: Śmierć Cesarzowej - czarnorynkowy sklep, ulice, przejście do Dunwall Tower

- Dishonored 2 - Misja 9: Śmierć Cesarzowej - dziedziniec, wejście do Dunwall Tower, pokój ochrony, kaplica

- Dishonored 2 - Misja 9: Śmierć Cesarzowej - wyeliminowanie Delili, działania specjalne

- Dishonored 2 - Misja 9: Śmierć Cesarzowej - sekrety i znajdźki


Świat, jaki być powinien - ogłusz Delilę i uwieź ją w jej obrazie. Dokonasz tego tylko wtedy, jeśli stworzysz spaczoną runę, umieścisz ją przy tronie Delili, a potem położysz na nim nieprzytomną rywalkę.

Ratując ojca/córkę - po wyeliminowaniu Delili podejdź do figury ojca (grając Emily) lub córki (grając Corvo) i wejdź w nią w interakcję.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze