Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dishonored 2 - Misja 9: Śmierć Cesarzowej - dziedziniec, wejście do Dunwall Tower, pokój ochrony, kaplica

Znajdujemy drogę prowadzącą do Wieży, eksplorujemy budynek i przywracamy zasilanie windzie.

Po przejściu przez główną ulicę mogłeś wybrać dwa przejścia prowadzące do Dunwall Tower. Jeżeli zdecydowałeś się przejść przez zbrojownię, to znajdziesz się w kanale. Rusz przed siebie, po czym wskocz do wody i płyń tak długo, aż dotrzesz do rury ciągnącej się po murze z prawej strony. W tym miejscu możesz wejść na jego szczyt i trafić na dziedziniec przed Dunwall Tower.

Jeżeli wybrałeś wariant przejścia przez główną bramę, to będziesz musiał aktywować napęd, który uniesie żelazną furtę przed tobą. W tym celu wejdź do budki z prawej i podejdź do maszyny naprzeciwko wejścia (dozownik zbiorników na tran). Przestaw dźwignię z prawej, a kiedy wyleci zbiornik podnieś go i umieść w maszynie na ścianie z prawej, po czym pociągnij dźwignię, co spowoduje napełnienie go tranem. Podnieś napełnioną baterię i umieść ją w pojemniku z lewej strony pomieszczenia (na prawo od konsoli). Kiedy zbiornik będzie na miejscu wciśnij czerwony przycisk, co podniesie bramę przed tobą.


Dziedziniec

Rusz ścieżką przed siebie, w tunelu uważając na zabójcze rośliny. Możesz je minąć idąc powoli i po cichu. Po wyjściu z tunelu zobaczysz postacie zamienione przez Delilę, a na końcu drogi trafisz na mur, za którym znajduje się dziedziniec - ten sam, na który możesz dotrzeć korzystając z kanału z lewej.

Wejście do Zielonego domu

Musisz tu zachować czujność, ponieważ w oddali jest kilka wiedźm, a przed tobą na ziemi świecące czaszki - jeśli się do nich zbliżysz, to zamienią się w ogary, które cię zaatakują (możesz się ich pozbyć zawczasu z kuszy). Nie warto jednak korzystać z tej ścieżki. Zamiast tego zwróć uwagę na wejście do budynku z prawej (obrazek powyżej). Dostaniesz się tam korzystając z okolicznych głazów i rur.

W środku pomieszczenia, nazwanego Zielonym domem, natkniesz się na kilka wiedź w trakcie rytuału. Uważając, aby nie wejść żadnej w pole widzenia udaj się do narożnika z lewej, gdzie znajdziesz kościany amulet. Następnie możesz wyjść na zewnątrz przez drzwi z prawej i rozprawić się z pojedynczą wiedźmą lub użyć Mignięcia/Dalekiego chwytu, aby dostać się na dach budynku przez otwarte w suficie okno.

Uważając na czaszkę ogara zeskocz na teren z lewej (#1), przejdź przez mur i zejdź na dół (#2), po czym pozbądź się czarownicy, przejdź przez kratę z prawej i dostań się do obrazu (#3), a potem po rurach (#4) do kościanego amuletu

Jeśli zależy ci na zebraniu sekretów, to podejdź na dachu budynku w lewo i skorzystaj z Mignięcia/Dalekiego chwytu tak, aby przenieść się na teren (#1 na obrazku powyżej) z lewej (uważaj na czaszkę ogara na środku ścieżki). Wdrap się na murek, po czym zejdź na dół (#2 na obrazku powyżej), gdzie rozpraw się z czarownicą. Przejdź pod kratą z prawej i rusz przed siebie uważając na czaszki ogarów z lewej.

Przed sobą nad murem zobaczysz po chwili obraz (#3 na obrazku powyżej) o nazwie Luca, jego oczy spoczywają na mnie. Weź go po cichu i zwróć uwagę na rury z lewej (#4 na obrazku powyżej) biegnące wzdłuż muru budynku. Zacznij kierować się nimi przed siebie, aż do podestu z dwoma wiedźmami. Załatw je po cichu i z pojemnika wyjmij kościany amulet. Następnie wróć na dziedziniec tę samą drogą, jaką się tu dostałeś lub wskocz do wody i przejdź przez mur.


Wejście do Dunwall Tower

Po zabraniu sekretów najlepiej jest wrócić po rurach w pobliże obrazu, który podniosłeś ze sztalugi. Wejdź na murek z lewej i zacznij iść nim przed siebie kierując się w stronę kamiennej altany na podwyższeniu przed tobą.

Plac z wiedźmami i ogniskiem (#1), przepompownia (#2) oraz dwa wejścia do Tower - główne (#3) i boczne (#4)

Z prawej strony jest plac z ogniskiem i sporą ilością wiedź oraz ogarów (#1 na obrazku powyżej). Zignoruj go i kontynuuj drogę w lewą stronę. Z prawej strony przepompowni (#2 na obrazku powyżej) znajdziesz pojedynczą wiedźmę, którą możesz po cichu wyeliminować. Następnie wejdź na dach przepompowni i podejdź do uchylonego okna.

Podsłuchaj rozmowę dwóch wiedźm, po czym zejdź na dół i wyeliminuj je. Kiedy skończą rozmawiać załatw tę, która stoi między dwiema rurami, a potem drugą przy panelu. Następnie z kładki zeskocz przy rurze na dół i skieruj się po runę leżącą pod kładką. Po przeszukaniu pomieszczenia wróć na zewnątrz.

Do Dunwall Tower możesz dostać się na dwa sposoby. Pierwszy to skorzystanie z głównego wejścia (#3 na obrazku powyżej). Możesz się do niego zbliżyć przez plac przed nim (uważaj na pojedynczą wiedźmę) lub przechodząc po gzymsie budynku z lewej. Do drugiego przejścia, przez tunel (#4 na obrazku powyżej) możesz dojść w ten sam sposób lub korzystając z zalanej wodą ścieżki biegnącej pod schodami do głównego wejścia. W przypadku drugiego rozwiązania uważaj na czaszkę ogara znajdującą się tuż przed wejściem - najlepiej się jej pozbyć z dystansu, aby nie sprowokować bestii do metamorfozy.


Hol, piwnica i pokój ochrony

Jeśli skorzystałeś z bocznego wejścia do budynku, to rusz przed siebie, wejdź po łańcuchu na górę i zeskocz w małym pokoju. Zniszcz deski i otwórz drzwi, które blokowały, po czym rusz przed siebie. Po chwili dotrzesz do głównego holu (1 na mapie) - tego samego, w którym znajdziesz się, jeżeli wszedłeś do środka przez główne wejście.

Podsłuchaj wiedźmy, aby zdobyć informacje o pobycie Delili w sali tronowej oraz o zajściach w kapliczce. Możesz poczekać, aż rywalki skończą rozmowę i się rozejdą, co da ci możliwość ich cichego wyeliminowania. Warto dodać, że na wprost głównych drzwi znajdziesz mapę Dunwall Tower. Skieruj się w prawo, a zobaczysz przed sobą windę (3 na mapie).

Podejdź do niej i przeczytaj znajdującą się tu notatkę. Dowiesz się z niej, że w budynku jest wyłączone zasilanie i aby je przywrócić należy dotrzeć do pokoju ochrony (4 na mapie). Wróć do głównego holu i spójrz na zastawione przejście naprzeciwko drzwi. Skorzystaj z niego, a dotrzesz w pobliże schodów, gdzie znajdziesz ciało nadrewidenta (A na mapie) oraz dwa kościane amulety (zanim się zbliżysz zniszcz z kuszy czaszkę ogara z prawej).

Wejście do piwnicy i przejście do pokoju ochrony

Teraz możesz zdecydować czy chcesz się dostać do Delili korzystając z windy czy też przechodząc do niej od Azylu. W pierwszym przypadku musisz dostać się do wspomnianego pokoju ochrony. Na prawo od zwłok rewidenta znajdziesz drzwi, przez które przejdź (obrazek powyżej).

Trafisz do zalanego pomieszczenia. Z prawej strony są schody prowadzące na górę w pobliże desek blokujących drogę. Usłyszysz za nimi rozmawiające wiedźmy. Jeśli chcesz załatwić sprawę po cichu to wróć schodami na dół i udaj się w prawo. Dotrzesz do małego, drewnianego szybu, w którym zacznij wskakiwać na górę (poczekaj na dogodny moment, aż wiedźmy się rozejdą).

Lokacja, przez którą dotrzesz do pokoju ochrony

Po dotarciu do poprzecznie położonej deski skieruj się do pomieszczenia z prawej (naprzeciwko lokacji z wiedźmami). Możesz wprawdzie odwiedzić pokój z rywalkami, ale nie znajdziesz tam nic szczególnego. Trafisz w ten sposób do kuchni. Z prawej strony jest korytarz z dwoma wiedźmami i mechanicznym żołnierzem.

Poczekaj, aż przeciwnicy będą z lewej, po czym użyj Mignięcia/Dalekiego chwytu, żeby dostać się na rury pod sufitem na korytarzu. Z tego miejsca możesz przejść rywalom nad głowami. Kieruj się w lewą stronę, gdzie znajduje się wejście do pokoju ochrony (B na mapie, obrazek powyżej). Poczekaj, aż nikt nie będzie patrzył w twoją stronę, po czym zeskocz na dół, wejdź do lokacji na końcu korytarza i po schodach zejdź do pokoju ochrony w podziemiach.

Przywołaj pojemnik (#1), napełnij go tranem (#2) i umieść obok dwóch innych (#3)

Na rurach z lewej znajdziesz runę, po którą możesz doskoczyć. Kilka kroków dalej zobaczysz automat do pojemników (#1 na obrazku powyżej) na tran. Przestaw w nim dźwignię, podnieś zbiornik i umieść go w miejscu napełniania (#2 na obrazku powyżej). Następnie umieść napełniony pojemnik w pustym miejscu (#3 na obrazku powyżej), co spowoduje przywrócenie zasilania.

Uważaj, bo kiedy to uczynisz, to po chwili w piwnicy pojawią się dwie wiedźmy. Najlepiej wskoczyć na rurę z prawej i zaczaić się tam na nie. Poczekaj, aż się rozejdą po pomieszczeniu, po czym wyeliminuj po cichu jedną i drugą. Teraz możesz wrócić do windy (uważaj na znajdujące się w niej ogara - najlepiej po wezwaniu windy się oddalić i strzelić z kuszy w czaszkę) i skorzystać z niej, aby dostać się do sali tronowej z Delilą (4 piętro).


Kaplica i piętro rezydencji

Jeżeli chcesz poznać sposób na pozbycie się Delili bez jej zabijania, to po przywróceniu zasilania lub zignorowaniu tego punktu musisz dostać się do kaplicy rewidentów (5 na mapie). Jeśli wyszedłeś z pokoju ochrony, to na korytarzu z robotem wystarczy przejść przez drzwi z prawej, pokonać sporych rozmiarów hol z wisielcami i schodami (uważaj na kolejnego robota) i udać się do pomieszczenia przed tobą.

Audiograf i notatka (#1), suszone algi (#2), barwnik (#3), czaszka (#4) i stół warsztatowy (#5)

Po wejściu do środka odsłuchaj stojący z lewej audiograf (Udany prototyp!) oraz przeczytaj leżącą obok notatkę (Delilah o harmonii run) - #1 na obrazku powyżej. Z zebranych wiadomości dowiesz się o możliwości stworzenia spaczonej runy. W tym celu potrzebujesz suszonych alg (#2 na obrazku powyżej), barwnika (#3 na obrazku powyżej) oraz ludzkiej czaszki (#4 na obrazku powyżej).

Podejdź do stołu warsztatowego z prawej (#5 na obrazku powyżej) i połóż na nim zdobyte przed chwilą przedmioty. Poczekaj chwilę, aż zakończy się animacja, po czym podnieś ze stołu spaczoną runę, która pomoże ci bezkrwawo pozbyć się Delili.

Po stworzeniu i zabraniu spaczonej runy wróć do holu z trzema wisielcami i schodami. Użyj Mignięcia/Dalekiego chwytu, aby dostać się na półpiętro, po czym wybierz schody z lewej, które zaprowadzą cię na wyższe piętro (albo skorzystaj ze zdolności specjalnych, aby dostać się od razu na wyższe piętro, wskakując za barierkę za tobą na górze).

Pomieszczenie z kościanym amuletem

Na korytarzu natkniesz się na dwa ogary i dwie wiedźmy. Poczekaj na dogodny moment, po czym eliminuj rywali po kolei. Możesz też zwabiać zwierzęta do siebie i załatwiać je na uboczu lub spróbować je mijać. W pomieszczeniu za podwójnymi drzwiami (C na mapie, obrazek powyżej) znajdziesz kościany amulet, a na ścianie naprzeciwko niego wejście do Azylu (drugi obrazek powyżej).


Spis treści: Dishonored 2 - Poradnik, Solucja

Więcej:

- Dishonored 2 - Misja 9: Śmierć Cesarzowej - czarnorynkowy sklep, ulice, przejście do Dunwall Tower

- Dishonored 2 - Misja 9: Śmierć Cesarzowej - wyeliminowanie Delili, działania specjalne

- Dishonored 2 - Misja 9: Śmierć Cesarzowej - sekrety i znajdźki


Wróć do holu i przejdź na jego przeciwne skrzydło (uważaj na mechanicznego strażnika). W pomieszczeniu za podwójnymi drzwiami (ze statuą Delili) zwróć uwagę na tajne przejście pod sufitem (D1 na mapie). Wskocz na nie, przejdź po kładce na drugą stronę, a dotrzesz do sąsiedniego, tajnego pokoju (D2 na mapie), gdzie znajdziesz kościany amulet oraz spotkasz cywila, który opowie ci o tajnych poczynaniach Delili w kaplicy. Po przeszukaniu willi czas wyruszyć do Delili. Możesz skorzystać z windy lub tajnego przejścia w narożniku (E na mapie), gdzie trzeba przestawić lampę i przejść przez kominek.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze