Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dishonored 2 - Misja 8: Wielki Pałac - działania specjalne, sekrety i znajdźki

Zobacz, jak wypełnić dodatkowe cele oraz odkryć wszystkie ukryte runy, kościane amulety, obrazy i schematy.

Są to oddzielne mini zadania, o których wykonaniu bądź nie, dowiadujesz się dopiero po przejściu danej misji i sprawdzeniu trzeciego ekranu statystyk. W każdym podsumowaniu zobaczysz nazwę działania specjalnego, jego krótki opis, a także informację o tym, czy je zaliczyłeś.

Poniżej możesz zapoznać się z zadaniami specjalnymi w misji Wielki Pałac. Dodatkowo zostały one oznaczone w samym opisie przejścia gry, więc możesz łatwo zlokalizować miejsce, gdzie należy dany cel wypełnić.

Czarnorynkowy włam - poznaj hasło do czarnorynkowego sklepu i skorzystaj z niego, aby dostać się do środka.

Przez spiżarnię - wejdź do skarbca diuka Abele przez piwnicę. Możesz się do niej dostać, jeśli w spiżarni z dwoma strażnikami wciśniesz przycisk z lewej, co otworzy tajne przejście. Do samego skarbca wejdziesz po zdobyciu klucza od diuka.

Zalany magazyn - udało ci się dotrzeć do zalanego magazynu pod pałacem. Możesz się do niego dostać przez dwa przejścia z prywatnego ogrodu lub od strony ukrytego pomieszczenia za spiżarnią obok skarbca.

Znajomi na ważnych stanowiskach - musisz dogadać się z dublerem Luki Abele i zrealizować plan zamiany obydwu postaci.

Demony przeszłości - ze skarbca diuka Abele zabierz złoty ornament w kształcie gazeli.

Przemówienie do ludu Karnaki - będąc na najwyższym piętrze pałacu, a konkretnie w sypialni diuka Abele skorzystaj z mikrofonu.


Sekrety i znajdźki

Sejfy Winslowa, czarnorynkowy sklep, ściana światła

Kościany amulet #1

Po dotarciu do Ravina Boulevard skręć w prawo i wejdź w alejkę z lewej. Omiń żebraka, po czym skorzystaj z Mignięcia/Dalekiego chwytu, aby dostać się na daszek nad schodami, a portem do mieszkania na piętrze. Amulet znajdziesz w imadle z lewej.


Runy #1, #2

Za czarnorynkowym sklepem udaj się na górę z prawej. Po prawej stronie znajdziesz głazy i jaskinię - zniszcz deski blokujące przejście i wejdź do środka, gdzie znajdziesz kapliczkę oraz dwie runy.


Runa #3

Na prawo od placu z czarnorynkowym sklepem znajduje się wejście do budynku (strzałka na obrazku powyżej). Po wejściu do środka zlokalizuj na klatce schodowej przeszkody blokujące wejście do jednego z mieszkań. Zniszcz drewniane elementy i dostań się do środka uważając na krwiogzy i gniazdostróża. Runę znajdziesz w łazience.


Obraz - Daud i parabola zaginionych sezonów

Znajdziesz go na ścianie w tym samym mieszkaniu, co runę #3.


Kościany amulet #2

Z placu przed ścianą światła dostań się na okrągłą platformę (#1 na obrazku powyżej) wokół drzewa. Stamtąd przedostań się na balkon mieszkania z prawej (#2 na obrazku powyżej) i wejdź do sąsiedniego pomieszczenia, gdzie w szafce znajdziesz amulet.


Schemat - Mniejsze wzmocnienie zapłonu

Na lewo od ściany światła znajduje się wejście do budynku. Skorzystaj z niego, po czym udaj się na górę. Znajdziesz tu drzwi z notatką o zajęciu mieszkania, które otworzysz kluczem znalezionym w kasie sklepu z sejfami. Schemat jest po lewej stronie w głównym pokoju.


Kościany amulet #3

W tym samym mieszkaniu, co schemat Mniejsze wzmocnienie zapłonu. Amulet jest pod poduszką (uderz w nią) w sypialni.


Wszystkie pomieszczenia, diuk Abele, duch Delili

Schemat - Gięta żywica Galvaniego

Schemat leży na stole w sejfie diuka Abele. Możesz się do niego dostać wykradając prawdziwemu władcy klucz lub włamując się do sejfu od piwnicy. W tym celu wystarczy wcisnąć klawisz w szafce z lewej, co otworzy tajne przejście.


Kościany amulet #4

W sejfie diuka Abele (patrz powyższy schemat Gięta żywica Galvaniego). Amulet jest w pomieszczeniu z lewej, obok obrazku Delili.


Runa #4

W zalanym magazynie, do którego możesz się dostać od strony sejfu (na lewo od obrazu Delili) albo korzystając z jednego z dwóch wejść w prywatnych ogrodach. Aby dostać się do sekretu musisz przepłynąć pod wodą do środkowej części lokacji.


Kościany amulet #5

Na łóżku w sypialni na parterze - do lokacji dostaniesz się przechodząc przez białe drzwi.


Kościany amulet #6

Znajdziesz go na tronie w wielkiej sali tronowej. Możesz się do niej szybko dostać przechodząc z dachu na lewą stronę w pobliże sufitu od basenu. Aby zdobyć amulet dobrze jest wskoczyć na żyrandol, przeteleportować się za tron z lewej strony, wyłączyć systemy bezpieczeństwa i dopiero wtedy zabrać cenny przedmiot.


Runa #5

W biurze starszego kapitana. Runa znajduje się w sejfie, do którego kod znajdziesz w gabinecie diuka Abele na jednym z wyższych pięter. Leży na bocznym biurku.


Kościany amulet #7

W szafce w łazience w komnatach Delili Copperspoon.


Obraz - Jej twarz jest mym uśmiechem

W komnatach Delili - obraz wisi na ścianie za fortepianem.


Obraz - Moje imię na ich ustach

Znajdziesz go nad kominkiem w biurze diuka Abele.


Spis treści: Dishonored 2 - Poradnik, Solucja

Więcej:

- Dishonored 2 - Misja 8: Wielki Pałac - sejfy Winslowa, czarnorynkowy sklep, ściana światła

- Dishonored 2 - Misja 8: Wielki Pałac - wszystkie pomieszczenia, diuk Abele, duch Delili


Schemat - Konwersja ostrza

Znajdziesz go w kredensie między półkami w biurze diuka Abele.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze