Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Discord i PlayStation coraz bliżej połączenia sił

Złe wieści dla posiadaczy PS4.

Wygląda na to, że integracja Discorda z konsolami PS4 i PS5 pozostaje jedynie kwestią czasu. Możliwe jednak, że z najważniejszych funkcji aplikacji skorzystają jedynie posiadacze aktualnej generacji.

O połączeniu popularnego komunikatora z produktami Sony mogliśmy usłyszeć już we wrześniu, gdy trafił on oficjalnie na konsole Xbox One i Xbox Series X/S. Jeden z internautów postanowił wgłębić się w temat i odnalazł na Discordzie kilka informacji, wskazujących na nadciągającą integrację platformy z PS4 i PS5.

Użytkownik o nazwie advaith opublikował na Twitterze screeny z aplikacji, przedstawiające proces łączenia konta z konsolami PlayStation. Autor tweeta nie ujawnił w jaki sposób dostał się do wspomnianych funkcji, jednak obrazki wyglądają całkiem wiarygodnie.

Jak możemy zobaczyć na jednym ze screenów, połączenie komunikatora z PS5 zagwarantuje dostęp do czatu głosowego oraz powiadomienia innych o tym, w co aktualnie gramy. W przypadku integracji z PS4 skorzystamy tylko z drugiej funkcji, która jest już z resztą dostępna od stycznia 2022 roku.

Oczywiście każda z informacji jest na ten moment tylko niepotwierdzonym przeciekiem. Sony nie wydało w tej sprawie jeszcze żadnego oficjalnego stanowiska, choć jeśli wierzyć sierpniowym doniesieniom Toma Hendersona, do integracji Discorda z PlayStation może dojść już na początku przyszłego roku.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze