Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo Immortal nie ukaże się w całej Europie. Winne są lootboxy

Gracze nie są zadowoleni.

Diablo Immortal nie ukaże się w Belgii i w Holandii, ze względu na prawo zakazujące sprzedaży skrzyń z losową zawartością - popularnych lootboxów - w tych krajach.

Przedstawiciel działu Activision Blizzard Benelux przyznał w rozmowie z holenderskim serwisem Tweakers, że darmowa produkcja nie będzie dostępna ze względu na „obecne warunki operacyjny dla gier w tych państwach”.

Belgia zakazała sprzedaży lootboxów w 2018 roku po szeroko nagłośnionym skandalu wywołanym premierą Star Wars Battlefront 2, gdzie takich elementów nie brakowało. Holandia dwa lata później nałożyła na EA karę 500 tys. euro za każdy tydzień obecności losowych paczek FUT w serii FIFA.

Jak można się domyślać, również gracze nie są zadowoleni. Mowa nie tylko o samej blokadzie w Holandii i w Belgii, lecz o samym fakcie, że Diablo Immortal będzie posiadało lootboxy wpływające na rozgrywkę.

Diablo Immortal to darmowa gra wyprodukowana w Chinach, więc obecność takich elementów nie powinna być większym zaskoczeniem. Za prawdziwe pieniądze kupimy nie tylko skórki, ale na przykład jednostki Eternal Orb, powalające - między innymi - zwiększyć nagrody za kończone Szczeliny.

Jest też Platyna, służąca do tworzenia przedmiotów legendarnych, czy też do kupowania kamieni umiejętności. Ważna jest również mechanika herbów, zapewniających określone skarby w Szczelinach.

Wspomnieć można także o kamieniach do wylosowania nowych statystyk przedmiotu, a to tylko kilka przykładów tego, co znajdziemy we wbudowanym sklepie Diablo Immortal. Kompletną listę oferuje choćby serwis Blizzard Watch.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze