Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo i Call of Duty w Xbox Game Pass? Gry Activision Blizzard pojawią się w usłudze

Potwierdza Microsoft.

Microsoft ogłosił dzisiaj zaskakującą informację o wykupieniu Activision Blizzard. Poinformowano jednocześnie, że gry firmy wkrótce trafią do Xbox Game Pass.

Koncern z Redmond potwierdził, że w abonamencie na PC i konsolach Xbox pojawią się zarówno już starsze, jak i premierowe tytuły wydawcy, który dysponuje prawami do wielu znanych i lubianych marek.

Nakładem Activision Blizzard ukazują się kolejne odsłony między innymi Call of Duty, Diablo, Warcraft, Starcraft i Overwatch. Wkrótce poszczególne części wymienionych serii zawitają najpewniej właśnie do Xbox Game Pass, choć na razie nie wiadomo, kiedy.

Microsoft podkreślił zarazem, że gry wydawcy będą dostępne także w chmurze, co pozwoli na rozgrywkę nie tylko na komputerach i konsolach, ale też telefonach oraz tabletach.

Amerykański koncern poinformował również, że aktualnie Xbox Game Pass liczba osób opłacających abonament usługi przekroczyła 25 milionów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze