Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 spodobało się graczom. Opinie po becie są bardzo pozytywne

Choć fani serii znajdują pole do poprawy.

Wygląda na to, że Blizzard trafił w dziesiątkę. Trwa jeszcze zamknięta beta Diablo 4 i wrażenia graczy są w zdecydowanej większości pozytywne. Testerzy chwalą atmosferę, grafikę, nowe podejście do fabuły i walkę. Najwięksi fani serii wytykają jednak błędy i sugerują poprawki.

Trudno było oczekiwać innej reakcji, ale gracze są jednomyślni: powrót do mroczniejszego klimatu wyszedł serii Blizzarda na dobre. Diablo 4 zdecydowanie mocniej stawia też na fabułę, zaskakując ciekawą historią opowiadaną między innymi poprzez sceny przerywnikowe, których jest więcej, niż można się było spodziewać.

Walka jest połączeniem stylu przywodzącego na myśl Diablo 2 z nutą nowoczesności. Drzewka umiejętności to aktualnie kwestia debat - niektórym się podoba, inni twierdzą, że w powórnaniu z takim Path of Exile jest śmiesznie skromne. Generalnie jednak Twitter przepełniony jest pochwałami.

Diablo 4 jest jak horror o kulcie. Bardzo podoba mi się klimat i prezentacja” - napisał Derek Strickland z serwisu TweakTown. „Moja gra roku to aktualnie beta Diablo 4. Zazwyczaj nie spędzam zbyt wiele czasu w betach, ale tej gry po prostu nie mogę odstawić!” - czytamy w powyższym tweecie.

Może jestem nieobiektywny, ale w Diablo IV gra mi się doskonale. Oczywiście sporo zostało do poprawienia, ale zabawa jest absolutnie przednia!” - opisuje wrażenia Ryszard Chojnowski, znany szerzej jako Rysław. Swoje trzy grosze dorzuca też Jason Schreier: „Jak na razie Diablo 4 robi bardzo dobre wrażenie (kiedy beta faktycznie działa). Drzewko umiejętności wydaje się ciekawe, a muzyka jest i nowe podejście do opowiadania historii są świetne”.

Podobne wrażenia mają użytkownicy Reddita, a niektórzy piszą, że po becie natychmiast zamówili preorder, mimo że nie mieli wcześniej zbyt wysokich oczekiwań. „To był mój najlepszy weekend od wielu lat” - głosi wpis jednego z graczy, który miał okazję wziąć udział w testach.

Jak to jednak zwykle w takich społecznościach bywa, jest tu więcej doświadczonych fanów gatunku hack and slash i mają oni pewne zastrzeżenia do Diablo 4. Oto, co według nich powinno zostać poprawione:

  • Drzewka umiejętności są małe i mogą nie zaoferować odpowiedniej ilość personalizacji dla graczy zainteresowanych tzw. endgamem
  • Umiejętności ostateczne (ultimate) potrzebują osobnego, siódmego slotu na pasku. Aktualnie lepiej jest używać „zwykłych” zdolności, które odnawiają się szybciej
  • Klejnoty wymagają osobnej kategorii w ekwipunku
  • Ekwipunek wymaga opcji filtrowania przedmiotów
  • Lochy mają powtarzalny rozkład i wymagają większej losowości

Zamknięta beta Diablo 4 - do której potrzeba kodu - trwa jeszcze do dziś, do 20:00. Natomiast w nadchodzący weekend ruszy otwarta beta Diablo 4.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze