Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 pozwoli na eksperymenty. Reset umiejętności nie będzie drogi

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom.

Przedstawiciel Blizzarda potwierdził, że resetowanie umiejętności w Diablo 4 nie będzie przesadnie drogą funkcją, co pozwoli na szybkie eksperymenty z różnymi buildami i talentami.

Podczas niedawnych testów respec był niemalże natychmiastowy, wymagając jedynie kilkuset sztuk złota, by od nowa przyznać wszystkie punkty talentów i błyskawicznie sprawdzić całkowicie odmienny styl rozgrywki. Takie podejście miało sens - mówimy w końcu o fazie beta, która powinna zachęcać do próbowania różnych możliwości.

Problem w tym, że jeszcze kilka miesięcy temu twórcy Diablo 4 zapewniali, że reset umiejętności będzie na tyle kosztowny, że niekiedy bardziej opłacalne będzie rozpoczęcie całkiem nowej postaci, ponieważ im wyższy poziom, tym większy koszt. Najwyraźniej nie tylko w wirtualnym złocie, ponieważ w plikach gry znaleziono też wzmianki o przedmiocie, który miał pomóc w resecie i gracze od razu uznali, że mowa zapewne o płatnej miksturze.

Tymczasem szybki respec z bety przypadł graczom do gustu na tyle, że teraz przedstawiciel Blizzarda postanowił nieco uspokoić sytuację i zapewnić, że w pełnej wersji będzie podobnie. Zapewne nie aż tak tanio, jak podczas testów, ale nadal bez większego problemu.

„Świetnie grało się w Diablo 4 razem ze znajomymi” - zauważył na Twitterze jeden z fanów. „Wszyscy jesteśmy teraz starsi i naprawdę nie chcemy tworzyć nowych postaci (to ogromna strata czasu) zamiast łatwej redystrybucji punkty umiejętności. Jak to będzie po premierze?”.

Respec nie jest to zaporowo drogi i został dodatkowo usprawniony dzięki możliwości refundacji pojedynczego punktu umiejętności lub całego drzewka za jednym razem” - zapewnił Rod Fergusson, odpowiedzialny za serię Diablo, w odpowiedzi na zastrzeżenia.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze