Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 otrzyma dwa duże dodatki - potwierdza Blizzard

Oba już powstają.

Rod Fergusson - dyrektor generalny marki Diablo w Blizzardzie - przyznał, że jego zespół pracuje już na dwoma dużymi dodatkami do Diablo 4. Jak możemy się dowiedzieć, studio ma plany na długoletni rozwój gry.

Wypowiedź padła na antenie podcastu Kinda Funny Games. „Musisz zbudować zespół i otoczkę wokół niego w sposób zrównoważony, bo w pewnym sensie ciągle publikujesz nowe treści. W momencie, gdy tu rozmawiamy, zbliżamy się do premiery podstawowej wersji gry, kończymy prace nad pierwszym sezonem, pracujemy nad drugim sezonem, pracujemy nad pierwszym dużym dodatkiem, zaczynamy prace nad drugim dodatkiem... pracujemy nad tym wszystkim już teraz, a gra jeszcze nie miała nawet premiery” - mówi Fergusson.

Dalej deweloper wyjaśnił, że dużym problemem Diablo 3 był brak regularnego dostarczania dodatkowej zawartości, kiedy gra była u szczytu popularności. „Forma gry-usługi pozwala na dodawanie więcej treści w porównaniu do Diablo 3. Nowa gra będzie miała więcej głębi, będzie bogatsza i będzie miała więcej zawartości” - dodaje dyrektor. Taka forma pozwala też szybciej dostarczać nowe aktualizacje. Dobrym przykładem jest problem szkieletów, przyzywanych przez nekromantę. Te początkowo zostały osłabione, jednak zmiana okazała się zbyt duża i już kilka godzin później ponownie je wzmocniono.

Dowiedzieliśmy się też, że sezony będą udostępniane co kwartał, dzięki czemu nowoprzybyli do gry użytkownicy, albo powracający po dłuższej przerwie, nie będą czuli się przytłoczeni ogromem treści i będą mieli wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z nową zawartością oraz odblokowanie nagród. Odniósł się też do kwestii mikrotransakcji - w grze znajdziemy do kupienia jedynie przedmioty kosmetyczne, a podstawowym hasłem przy tworzeniu gry było to, że nikt nie powinien „płacić za siłę” - czyli postępy - w grze, którą już kupił.

Przypomnijmy, że oficjalna premiera Diablo 4 będzie mieć miejsce już za kilka godzin, jednak posiadacze edycji Digital Deluxe albo Ultimate mogą przemierzać Sanktuarium już od zeszłego tygodnia. Gra dostępna jest na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC poprzez usługę Battle.net.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze