Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 3: Reaper of Souls - nowe informacje

Uwaga na spoilery.

Serwis DiabloFans dotarł do wczesnej wersji pierwszego dodatku do Diablo 3 - Reaper of Souls. Redaktorzy portalu zabrali się za rozpakowywanie zawartości gry, ujawniając wiele szczegółów na temat fabuły i nowej klasy postaci. Uwaga na spoilery.

To chyba Alien

Na stronie DiabloFans opublikowano dokładne modele wielu bossów, nowych przeciwników, portretów i przedmiotów, sugerujące, że Reaper of Souls zobaczymy między innymi Lilith, Adrię i Urzaela.

„Dokopano” się także do listy umiejętności nowej klasy postaci: Crusadera, umożliwiające choćby trzymanie w jednej dłoni miecza dwuręcznego, czy automatyczną regenerację życia. Postać wzorowana na Paladynie z Diablo 2 może przywoływać „naloty” płonącej smoły i kamieni. Wezwiemy także Gryfa, walczącego przez krótki okres u naszego boku. Do pomocy przywołamy także magicznego wierzchowca.

Według opublikowanych informacji, rozszerzenie wprowadzi do gry system gildii, sezony zmagań w trybie gracz vs gracz oraz podział na „drabinki” z rankingami postaci. Tworzone klany otrzymają także dostęp do własnego kanału na czacie.

Nowe tryby rozgrywki obejmują zapowiedziane już Loot Runs, czyli krótkie podziemia przeznaczone na zdobywanie przedmiotów. Pojawią się także losowe wyzwania, do których wkroczymy przez znalezione podczas gry portale. W środku będziemy musieli przetrwać kolejne fale przeciwników, pokonać wroga w określonym czasie czy znaleźć Goblina ze skarbami.

Również zdobywanie kolejnych poziomów Paragona będzie wiązało się z dodatkowymi bonusami, poza standardowymi statystykami i większą szansą na znalezienie złota i przedmiotów. Podniesie się także poziom pancerza, odporności, szybkość poruszania czy szansa na trafienie krytyczne.

W piątym akcie wszyscy rzemieślnicy otrzymają nowe kwestie do wypowiedzenia, pojawią się też kolejne dzienniki do znalezienia. Nowe zadania obejmują aż 103 cele do wykonania.

Więcej informacji i szczegółów, z przerywnikami filmowymi włącznie, znaleźć można na stronie DiabloFans. Warto zauważyć, że wszystkie dane pochodzą z bardzo wczesnej wersji gry i najpewniej ulegną jeszcze sporym zmianom. Możliwe też, że nie wszystkie z prezentowanych elementów trafią do ostatecznej wersji.

Prezentacja umiejętności Crusadera

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze