Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 3 - Poradnik, Solucja

Obszerny, darmowy poradnik do Diablo 3 na PC i konsole. Opis przejścia gry, postacie i umiejętności, porady i wskazówki.

Witajcie w obszernym, darmowym poradniku i solucji do gry Diablo 3 - zarówno w wersji na PC, jak i konsole PS3 i Xbox 360. Jest to poradnik do gry dla mniej zaawansowanych i doświadczonych miłośników serii gier Blizzarda, zatem nie znajdziecie tutaj porad dotyczących rozgrywki w trybach z najwyższym poziomem trudności.

Spis treści

Diablo 3 - Interfejs PC
Diablo 3 - Interfejs X360 i PS3
Diablo 3 - Ekwipunek PC
Diablo 3 - Ekwipunek X360 i PS3
Diablo 3 - Broń i przedmioty
Diablo 3 - Kowal PC
Diablo 3 - Kowal Xbox 360 i PlayStation 3
Diablo 3 - Złotnik PC
Diablo 3 - Złotnik Xbox 360 i PlayStation 3
Diablo 3 - Poziomy trudności
Diablo 3 - Maksymalny poziom rozwoju postaci i poziomy mistrzowskie
Diablo 3 - Kompanii

Akty

Diablo 3 - Akt 1, Zadania główne
Diablo 3 - Akt 2, Zadania główne
Diablo 3 - Akt 3, Zadania główne
Diablo 3 - Akt 4, Zadania główne

Diablo 3 - Akt 1, Wydarzenia
Diablo 3 - Akt 2, Wydarzenia
Diablo 3 - Akt 3, Wydarzenia

Postacie

Diablo 3 - Postacie i współczynniki

Diablo 3 - Barbarzyńca: Opis i build
Diablo 3 - Barbarzyńca: Umiejętności aktywne
Diablo 3 - Barbarzyńca: Umiejętności pasywne

Diablo 3 - Łowca Demonów: Opis i build
Diablo 3 - Łowca Demonów: Umiejętności aktywne
Diablo 3 - Łowca Demonów: Umiejętności pasywne

Diablo 3 - Czarownik: Opis i build
Diablo 3 - Czarownik: Umiejętności aktywne
Diablo 3 - Czarownik: Umiejętności pasywne

Diablo 3 - Mnich: Opis i build
Diablo 3 - Mnich: Umiejętności aktywne
Diablo 3 - Mnich: Umiejętności pasywne

Diablo 3 - Szaman: Opis i build
Diablo 3 - Szaman: Umiejętności aktywne
Diablo 3 - Szaman: Umiejętności pasywne

Diablo 3 - Kody i tipsy

-

Diablo 3 - Sterowanie na PC

W wersji na komputery osobiste całe sterowanie może odbywać się przy pomocy myszki. Aby przesunąć bohatera wystarczy wskazać kursorem punkt na ekranie i nacisnąć lewy przycisk myszy. Jeśli go przytrzymamy i będziemy przemieszczać kursor, to postać cały czas będzie się za nim poruszać. Lewy przycisk myszy służy również do otwierania wszelkiego rodzaju bram, drzwi czy prowadzenia rozmów z napotkanymi osobami.

Identycznie wygląda to w przypadku atakowania wrogów. Wystarczy najechać na przeciwnika kursorem i wcisnąć oraz przytrzymać lewy przycisk myszy, aby nasza postać zaczęła wyprowadzać ataki. Prawy przycisk myszy służy z kolei do wyprowadzania ataków specjalnych.

Wszelkiego rodzaju funkcje i opcje również można obsługiwać korzystając z myszy i ikon interfejsu (więcej na jego temat znajdziesz w dziale Interfejs). Z drugiej strony można również opanować skróty klawiaturowe, które ułatwią ci nawigację po różnych zakładkach. Poniżej znajduje się podstawowa klawiszologia w wersji na PC:

 • Lewy przycisk myszy - ruch, atak i interakcja
 • Prawy przycisk myszy - atak specjalny
 • Esc - otworzenie menu
 • 1-4 - cyfry aktywujące różne typy umiejętności
 • Q - wypicie mikstury zdrowia
 • T - wywołanie portalu miejskiego
 • S - menu umiejętności
 • I - menu ekwipunku
 • J - wyświetlenie zadań i dziennika
 • Y - menu osiągnięć
 • F - ekran kompana
 • M - włączenie dużej mapy

-

Diablo 3 - Sterowanie na konsolach Xbox 360, PS3

Na konsolach sterujesz postacią korzystając z lewej gałki analogowej. Lekkie wychylenie wprawia postać w marsz, mocniejsze w bieg. Dodatkową umiejętnością na związaną z konsolami jest możliwość wykonywania uników. Aby skorzystać z tej opcji wystarczy przesunąć prawą gałkę analogową. Jeśli natomiast chcesz wejść w interakcję z obiektami lub porozmawiać z osobami, to wciśnij A (X360) lub X (PS3). Poniżej znajdują się schematy sterowania w wersji na X360 i PS3.

Sterowanie X360

Sterowanie PS3

-

Jak odnawiać zdrowie i podnieść jego poziom?

Poziom zdrowia jest symbolizowany przez czerwoną kulę w lewym dolnym narożniku ekranu (PC) lub przez poziomy pasek (X360, PS3). Punkty życia tracimy w wyniku obrażeń zadawanych nam przez wrogów. Istnieje kilka sposobów, aby zregenerować swoje siły:

 • Kule zdrowia - to specjalne, czerwone kule, które wypadają z przeciwników. Im potężniejszy wróg, tym większa szansa, że wyleci z niego kula zdrowia. Aby się nią uleczyć po prostu wejdź na nią, a bohater podniesie ją automatycznie, tak jak dzieje się to ze złotem. Kule zdrowia odnawiają część punktów życia bohaterowi oraz towarzyszącemu mu kompanowi. Nie można ich zbierać do ekwipunku.

Prawdopodobieństwo, że jakiś wróg upuści kulę zdrowia można oszacować na podstawie jego paska życia, znajdującego się w górnej części ekranu. U czempionów i potężniejszych wrogów na obrzeżach znajdują się małe trójkąty (u normalnych wrogów całe paski są płaskie). To właśnie miejsca, w których jest pewne prawdopodobieństwo (u czempionów 50 procent, u unikalnych wrogów 60 procent), że właśnie w tym momencie z wroga wyleci kula zdrowia.

 • Eliksiry - charakterystyczne buteleczki z czerwonym płynem. Możesz je znaleźć po zmarłych wrogach lub zakupić u handlarzy w miastach. W przeciwieństwie do kul zdrowia możesz przenosić dużą ich liczbę w ekwipunku oraz używać w dowolnym momencie. Pamiętaj jednak, że po wypiciu eliksiru musisz odczekać pewien czas, aż będziesz mógł skorzystać z kolejnego. O tym kiedy to nastąpi poinformuje się ikona naładowania eliksiru znajdująca się na pasku interfejsu. Zauważ też, że eliksiry przywracają różną ilość punktów życia - te w późniejszych rozdziałach regenerują ich znacznie więcej niż te w pierwszych.
 • Studnie - w niektórych lokacjach znajdziesz uzdrawiające studnie, wypełnione czerwonym płynem. Skorzystanie z nich natychmiast przywróci ci całe zdrowie. Należy jednak pamiętać, że aby ponownie skorzystać z takiej studni trzeba odczekać trochę czasu.
 • Kompanii - niektórzy nasi towarzysze (np. Templariusz) dysponują specjalnymi zdolnościami, przy pomocy których mogą leczyć nasze rany.
 • Specjalne przedmioty i zdolności - niektóre bronie, zbroje lub umiejętności pozwalają regenerować zdrowie w trakcie bitwy. Pewne rodzaje oręża przywracają na przykład 20 punktów życia za każde trafienie we wroga. Informacje takie znajdziesz w opisach poszczególnych przedmiotów.

Gdy poziom zdrowia niebezpiecznie się obniży ekran zacznie pulsować na czerwono. Trzeba wtedy szybko zregenerować punkty życia lub uciec z pola walki i na spokojnie odnowić energię. Poziom zdrowia podnosi się automatycznie wraz z awansowaniem na kolejne poziomy doświadczenia (jest związany ze współczynnikiem witalności). Możesz jednak je zwiększyć także poprzez korzystanie ze specjalnych przedmiotów podnoszących liczbę punktów życia.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze