Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 2: Resurrected - lepsze od Diablo 3?

Siła nostalgii, ale nie tylko.

Testy beta Diablo 2: Resurrected trwają już od kilku dni, a już 20 sierpnia rusza otwarta faza, w której wziąć udział mogą wszyscy chętni na PC i konsolach (poza Switchem). W materiale wideo prezentujemy rozgrywkę z wersji komputerowej.

Tym razem, w przeciwieństwie do testów alfa, wybraliśmy klasę druida. Forma wilkołaka sprawdza się w akcji doskonale. Nawet jeśli sterowanie okazjonalnie frustruje.

Remaster - czy nawet remake - powstał na zupełnie nowym silniku, choć opartym o kod źródłowy oryginału. Dlatego też deweloperzy mogli pozwolić sobie na zaimplementowanie starej oprawy graficznej, którą można włączyć jednym przyciskiem.

Nowa szata graficzna to zbudowane od podstaw modele postaci, ulepszone efekty zaklęć i ataków, a także efektów pogodowych. Do tego bardziej szczegółowe tekstury, rozdzielczość do 4K (choć nie na każdej platformie) oraz rozgrywka w 60 klatkach na sekundę.

Do tego wsparcie dla kontrolerów, także na PC, w pełni działający multiplayer i opcja rozgrywki międzyplatformowej, a także przenoszenia postępów pomiędzy różnymi wersjami. Teoretycznie więc kampanię rozpoczętą na PS4 można kontynuować na Switchu - o ile kupimy dwa egzemplarze gry.

O autorze
Komentarze