Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyciekły dokumenty deweloperskie Wiedźmina 3

„Włamanie” na konto pracownika CDPR.

Fanów Wiedźmina 3 czeka dziewięć niespokojnych miesięcy. W sieci pojawił się zestaw dokumentów deweloperskich z gry, ujawniający sporo informacji na temat fabuły i zakończeń.

Szczegóły „wycieku” nie są dokładnie znane, ale wszystko wskazuje na to, że jeden z pracowników CD Projekt RED ustawił swoje konto na wirtualnym dysku Google Drive na „publiczne”, co skrzętnie wykorzystał użytkownik forum dyskusyjnego 4chan, kopiując szereg plików. Możliwe jest także włamanie na skrzynkę emailową pechowej osoby.

Nie jest jasne, na ile opublikowane materiały są aktualne, w niektórych przypadkach znaleźć można adnotację „kompletnie nieaktualne”. Wśród plików znaleźć można między innymi szereg grafik koncepcyjnych, fabułę zadań pobocznych oraz dokładną listę postaci, wydarzeń losowych, potworów oraz kluczowych elementów historii, zdradzającą zakończenia gry.

Poza opisem systemu tworzenia włosów Geralta i prezentacji z targów E3, jeden z dokumentów ujawnia, że niemal kompletna wersja alpha na PC była gotowa już w lutym tego roku, a za opóźnieniem premiery stoi zapewne chęć optymalizacji na konsolach nowej generacji.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się 24 lutego przyszłego roku, a przed fanami trudne zadanie uniknięcia spoilerów.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze