Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Devil May Cry 5 - Klifot (Misja 02): miasto, hotel, młode Nidhogga, boss Goliat

Przechodzimy przez ulice i hotel, po czym rozprawiamy się z kolejnym demonem.

Po pokonaniu Korzeni Klifota na moście rozpocznie się kolejny rozdział gry. Zanim do niego przystąpisz odwiedzisz sklep Nico. Jest to ważne miejsce, które będziesz odwiedzał często podczas przygody.

W warsztacie Nico możesz zaopatrywać się w wiele przydatnych rzeczy oraz rozwijać zdolności. Za wszystko płaci się czerwonymi kulami, które zdobywasz podczas wykonywania poszczególnych misji. Najczęściej można je znaleźć w różnych miejscach oraz zbierać po pokonanych rywalach.

W samym sklepie możesz je zamienić na nowe zdolności, rozwinąć ataki związane z mieczem, czyli Błękitną różą, wzmocnić pistolet - Czerwoną królową czy zakupić poskramiacz demonów. Istnieje też możliwość zakupu fragmentu niebieskiej i złotej kuli. Jeśli jeszcze nie wiesz na co się zdecydować, to możesz poczekać z zakupem do późniejszych misji.


Dojście do hotelu

Po zakończeniu sprawy w sklepie Nico rozpoczniesz misję na ulicy w mieście. Rusz przed siebie i podążaj cały czas przed siebie, zbierając czerwone kule.

W pewnej chwili trafisz na plac, gdzie spotkasz owadzich wrogów. Rozpraw się z nimi, co zamknie barierę i umożliwi przejście dalej. W dalszej części miasta natkniesz się na korzenie klifota, które eliminuj.

W pewnej chwili pojawi się małe rozwidlenie - warto udać się do uliczki z prawej i wskoczyć po ścianie do mieszkania na piętrze (1), gdzie znajdziesz trochę czerwonych kul.

Idąc dalej trafisz na plac przed hotelem, gdzie staniesz do walki z nowym rodzajem przeciwnika - piekielną Cainą, czyli szkieletami wyposażonymi w kosy (2). Ich ataki są dość powolne, ale silne, dlatego staraj się zawsze pozostawać w ruchu i atakować wrogów pojedynczo.

Dobrą taktyką jest wyrzucenie ich w powietrze np. gerberą lub mocnym ciosem (hazardzista) i kontynuowanie sekwencji w powietrze. Nieźle sprawuje się też korzystanie z broni palnej. Po oczyszczeniu terenu skorzystaj z przejścia (3), aby dostać się do hotelu.


Korzystanie z młodych Nidhogga, tajna misja

W środku wyszukuj czerwonych kul i kieruj się schodami na wyższe piętra, eliminując napotkanych wrogów.

W pewnej chwili przejdziesz z korytarza do pokoju, gdzie dalszą drogę blokuje dziwny organizm (4). Aby przejść dalej należy podejść do pobliskiego, drugiego organizmu i podnieś z niego tak zwane młode Nidhogga (5), czyli specjalną larwę.

Po jego zabraniu podejdź do miejsca blokującego dalsze przejście i skorzystaj z robaka. Kiedy dostanie się do środka organizmu, doprowadzi do jego zniszczenia, co umożliwi dalsze przejście.

Wskocz na ścianę z lewej i kontynuuj podróż po hotelu, wspinając się po schodach na kolejne piętra. Po drodze możesz wchodzić do otwartych pokoi. Możesz w nich znaleźć czerwone kule oraz wrogów, których trzeba będzie zabić, aby przejść dalej.

W jednym z pomieszczeń znajdziesz też larwę (6) - jej zabranie jest niezbędne, aby odblokować kolejne przejście zablokowane przez organizm.

Idąc dalej dotrzesz do miejsca na korytarzu, gdzie pnącza zniszczą ścianę. Wejdź do pokoju z prawej, gdzie będziesz mógł odkryć tajną misję. Aby to uczynić należy ustawić się w taki sposób, aby znaki na ścianie (7) stworzyły wspólny wzór ze znakami na korytarzu (8).

W ten sposób odblokujesz dostęp do pierwszej tajnej misji, którą możesz rozegrać od razu lub po powrocie do menu głównego.


Budka telefoniczna, ciężarówka Nico

Idąc dalej będziesz musiał wyeliminować przeciwników w barze. Kiedy to nastąpi przedrzesz się przez hotel i wrócisz na ulicę miasta.

Podążaj wzdłuż ulicy eliminując kolejne pnącza. W pewnej chwili trzeba będzie udać się do uliczki z prawej. Na jej końcu znajdziesz kolejną larwę młodego Nidhogga. Podnieś ją i wróć na główną ulicę.

W pewnej chwili pod bohaterem powstanie lej w ziemi, do którego Nero wpadnie. Będziesz musiał stawić czoła dwóm wrogom z tasakami (9). Są dość wytrzymali, a ich ataki mocne, dlatego pozostawaj w ruchu, korzystaj z uników i staraj się ich rozdzielać.

Po walce wyjdź z leja i skorzystaj z larwy, aby odblokować dalszą drogą, po czym ruszaj wzdłuż ulicy. Po chwili dotrzesz do czerwonej budki telefonicznej (10). Skorzystaj z niej, dzięki czemu wezwiesz Nico w ciężarówce. Możesz u dziewczyny wydać nieco czerwonych kul na ewentualne ulepszenia oraz sprzęt.


Walka z Goliatem (boss)

Po załatwieniu sprawy z Nico ruszaj dalej wzdłuż ulicy, a potem przeskakując po dachach. Finalnie dotrzesz do miejsca, gdzie stoczysz walkę z kolejnym bossem, czyli Goliatem (11).

Jak walczyć z wielkim demonem? Warto pamiętać o kilku wskazówkach:

  • Przeciwnik najczęściej atakuje wręcz, ale czasami korzysta też z ataków dystansowych.
  • Dobrze jest stale pozostawać w ruchu i wykonywać podskoki i uniki, aby nie otrzymać obrażeń od rywala.
  • Jeśli boisz się podchodzić bliżej, to możesz ostrzeliwać go z dystansu pistoletem, jednak zadawane w ten sposób obrażenia nie będą zbyt duże.
  • Najlepiej jest cały czas obiegać wroga i atakować go z tyłu. Bardzo dobrze sprawdzają się tu serie ataków mieczem z powietrza oraz ciosy zadawane uwerturą.

W dalszej części pojedynku Nero wraz z demonem spadną piętro niżej. Kontynuuj według obranej taktyki, ale uważaj, kiedy przeciwnik staje i zaczyna ładować energię. Po chwili wokół niego nastąpi eksplozja, zadająca obrażenia wszystkiemu, co się przy nim znajdzie. Dlatego zawczasu warto odsunąć się od Goliata.

W ostatniej części walki starcie przeniesie się na ulicę. Oprócz poprzednich ataków Goliat będzie też mógł stworzyć trąbę powietrzną (12). Jeśli w nią wpadniesz, to zniszcz poskramiacza demonów, aby skorzystać z możliwości ucieczki i wyrwania się z pułapki.

Poza tym cały czas kontynuuj atakowanie wroga, aż jego pasek zdrowia spadnie do zera. Kiedy do tego dojdzie misja się zakończy.


O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze