Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja poboczna SM07: Czarna dziura

Zadanie dodatkowe, w którym poszukujemy zaginionego agenta Vince'a Blacka.

Zadanie możesz rozpocząć po ukończeniu misji głównej o nazwie Kto pociąga za sznurki?. Po opuszczeniu pokoju z fotelem trafisz w biurze Millera na panią psycholog, która powie ci, że martwi się o jednego z agentów (Vince'a Blacka), nie dającego znaku życia.

Porozmawiaj z nią, a pod koniec dialogu kobieta poprosi cię o przysługę. Vince prowadził ostatnio akcję pod przykrywką dla rodziny Dvalich, a twoim celem będzie zbadanie, co mogło się z nim stać. Jeśli jesteś zainteresowany tą misję, to zaakceptuj ją.

Komputer (#1) z wiadomością od kobiety, bilet (#2) oraz sejf (#3) z tłumikiem

Opuść gabinet Millera i skieruj się do pokoju Vince'a (jest na drugim poziomie bazy, na lewo od gabinetu Millera). W środku przejrzyj niezabezpieczony komputer (#1 na obrazku powyżej), w którym odnajdziesz czat z kobietą mającą spotkać się z agentem w Czerwonej Królowej. Oprócz tego znajdziesz tu również bilet (#2 na obrazku powyżej) leżący na półce z prawej oraz sejf (#3 na obrazku powyżej) na 5 poziomie zabezpieczeń - w środku znajdziesz tłumik.


Spotkanie z Dobromilą i dotarcie do Vince'a

Opuść bazę TF29 i zacznij kierować się na wschód w stronę Czerwonej Królowej. Wejdź do klubu (szyld Red Queen), po czym po schodach udaj się na drugie piętro, gdzie będziesz musiał zlokalizować poszukiwaną dziewczynę.

Poszukiwana przez ciebie Dobromila Novakowa

Znajdziesz ją na tarasie wypełnionym ludźmi. Dobromila, blondynka w czarnym stroju, stoi z prawej strony (obrazek powyżej). Podejdź do niej i rozpocznij rozmowę. W trakcie dialogu zablefuj, dzięki czemu wyciągniesz od niej nieco informacji. Dziewczyna powie ci w końcu, że wyjawi więcej sekretów, jeśli spotkasz się z nią na w Prekazce.

Opuść klub i skieruj się do metra, po czym przenieś się do południowej części Pragi. Następnie udaj się na dziedziniec znajdujący się na północy dzielnicy. Przejdź przez drewniane drzwi i poczekaj, aż z prawej strony pojawi się Dobromila.

Jeśli chcesz uratować dziewczynę przed śmiercią, to musisz pozbyć się dwóch zbirów (#1)

Nie podchodź do niej jeszcze, tylko ukryj się za skrzyniami z prawej. Po chwili za dziewczyną pojawi się dwóch przeciwników (#1 na obrazku powyżej). Poczekaj, aż jeden cię minie, po czym obezwładnij drugiego, a potem szybko tego pierwszego. Możesz to uczynić rękoma lub korzystając z broni. Możesz także ich zabić, ale najlepiej po cichu, żeby nie niepokoić oddziałów policji.

Po uporaniu się z przeciwnikami podejdź do dziewczyny i zacznij z nią rozmawiać. Dobromila powie ci o skrytce oraz poda do niej kod (2565), pod warunkiem, że zapłacisz jej 350 kredytów lub podarujesz bilet kolejowy, który znalazłeś w gabinecie Vince'a. Jeśli dziewczyna spanikuje, bo załatwiłeś zbiry przy niej, to odejdź na chwilę tak, aby cię nie widziała, po czym wróć gdy się uspokoi.

Uwaga - gdyby nie udało ci się uratować Dobromily przed gangsterami, to przeszukaj jej ciało, a znajdziesz mapę z lokalizacją skrytki.

Magazyn (#1) Vlasty

Po załatwieniu sprawy z Dobromilą obejrzyj mapę (będzie w Bazie danych w zakładce Historia), po czym udaj się do budynku leżącego blisko na północ od banku Palisade w północno-zachodniej części Pragi. Zlokalizuj magazyn (#1 na obrazku powyżej) i otwórz go korzystając z kodu lub włamując się do terminala.

Z lewej strony znajduje się obraz. Podnieś go, po czym skorzystaj z przełącznika otwierając drzwi do tajnego pokoju. Zejdź na dół i rozpocznij rozmowę z Olivią, która powie ci, że to Vince pomógł jej się skontaktować z Vlastą w sprawie jej przemytu poza Golem.

Po chwili do lokacji wkroczy Vlast, który wymierzy w ciebie broń. Jeśli będziesz próbował wydobyć od niego więcej informacji, to zakończy się to strzelaniną, w której musisz pokonać nie tylko jego, ale także ochroniarzy. Aby uniknąć starcia wybierz Negocjuj przejazd, a następnie przekup go (1800 kredytów), spróbuj przekonać albo uspokój.


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja poboczna SM08: Poprawka


Opuść budynek i skieruj się na wschód, przed dzielnicę Czerwonych Latarni, gdzie znajdziesz opuszczony sklep. Wejdź do środka, po czym zejdź po schodach do piwnicy. Znajdziesz tu ciało Vince'a. Zamelduj o tym psycholożce, po tym przeszukaj zwłoki podnosząc damskiego buta i kartę z pieniędzmi. W tym momencie misja się zakończy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze