Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja poboczna SM06: 01011000

Zadanie dodatkowe, gdzie natrafiamy na tajemniczy ślad prowadzący do enigmatycznej Helle.

Zadanie dodatkowe, które możesz rozpocząć, jeśli w trakcie drugiego pobytu w Pradze po ukończeniu misji Cel: Rucker na terenie miasta zlokalizujesz wolnostojący ekran z chaotycznie wyświetlającymi się obrazami. Jeden z nich stoi na uliczce na południowy wschód od bloku Jensena (tuż przy klatce). Wejdź z nim w interakcję, a Adam otrzyma wiadomość.

Następnie na mapie, na północnym wschodzie wyświetli się punkt, do którego masz się udać. Okaże się, że to sklep z elektroniką, a kiedy się zbliżysz terminal automatycznie otworzy ci drzwi do środka. Wejdź tam, a następnie przejdź przez drzwi prowadzące do wnętrza i zejdź na dół do piwnicy. Skorzystaj z któregoś z komputerów i rozpocznij czat z tajemniczą Helle. Rozmówczyni poprosi cię, aby zdobył ważne dane, z którymi też jesteś związany. Zgódź się, a zaakceptujesz zadanie.

Do mieszkania możesz dostać się przez okno (#2) lub przechodząc z sąsiedniego budynku (#3)

Otrzymasz informację, że dane znajdują się w biurze turystycznym na północ od mieszkania Adama. Do budynku możesz dostać się na kilka sposobów. Pierwszy, to wejście przez okno (#2 na obrazku powyżej), do którego możesz doskoczyć lub wejść po rusztowaniu z lewej (#1 na obrazku powyżej), a następnie przejść po dachach.

Druga możliwość, to wejście do budynku z lewej (#3 na obrazku powyżej). Stamtąd możesz przebić się przez kratę w ścianie na wprost (wymagane ulepszenie Przebijanie przez ściany) lub wkraść się do pokoju z lewej (musisz przejść przez pole elektryczne przed czym może uchronić cię Osłona elektromagnetyczna), który jest zabezpieczony terminalem na 4 poziomie.

Ściągaj rywali w pobliże swojej kryjówki i tam obezwładniaj

Bez względu na drogę, którą dostałeś się do środka spotkasz tu trzech przeciwników. Jeśli skorzystałeś z drogi przez okno, to kiedy nikt nie będzie patrzył zeskocz na dół i ukryj się za wysoko ustawionymi skrzyniami. W przypadku przejścia przez szyb również po wyjściu znajdź szybko schronienie.

Po ukryciu się poczekaj, aż rywale się rozejdą, po czym eliminuj jednego po drugim (#1, #2, #3 na obrazku powyżej), tak aby żaden nie wszczął alarmu. Wystarczy ich zwabiać w pobliże swojej kryjówki i obezwładniać. Możesz też wspomóc się pistoletem lub karabinem usypiającym albo granatem gazowym. Jeśli przeszedłeś przez szyb, to możesz też przestawić przełącznik, aby uruchomić prąd i porazić rywali w położonym niżej pomieszczeniu.

Dysk pamięci (#1), który podnieś z biurka

Kiedy oczyścisz lokację z rywali przeszukaj ich ciała zdobywając cenne przedmioty. Następnie przejdź do drzwi z lewej. Po chwili Helle poda ci hasło do terminala. Skorzystaj z niego, a po wejściu do kolejnego pomieszczenia podnieś dysk pamięci (#1 na obrazku powyżej) leżący na biurku z prawej.

Podnieś go, po czym udaj się metrem do północnej części Pragi, a konkretnie do budynku Future-Past Antiki. Po dotarciu na miejsce rozpocznij rozmowę ze sklepikarzem stojącym przy biurku.

Przyciskaj sklepikarza, który dość szybko się wysypie, mówiąc przy tym o innym człowieku szukającym dysku

W trakcie rozmowy sklepikarz pomyli na przykład nazwę sklepu, mówiąc, że pracuje w Future-Last - możesz go o to wypytać, co zbije mężczyznę nieco z tropu. Finalnie istnieją trzy warianty zakończenia rozmowy ze sklepikarzem:

  • Zdobycie czytnika podczas rozmowy - jeśli w lokacji z agentami przeszukałeś ich ciała i przekazałeś znalezione informacje rozmówcy.
  • Walka ze sklepikarzem - jeżeli nie masz lub nie pokażesz mu zdobytych informacji od agentów, a nie zechcesz zejść na dół do piwnicy. W tym przypadku najlepiej szybko do niego strzelić lub przeskoczyć blat i go ogłuszyć. Następnie włam się do laptopa, w którym znajdziesz hasło (3458) - użyj go na drzwiach w piwnicy przy ciele, żeby dostać się do pomieszczenia z czytnikiem.
  • Rozbrojenie pułapek - jeśli zgodziłeś się zejść do piwnicy, to sklepikarz uzbroi miny i opuści pomieszczenie zostawiając cię z ładunkami. Miny EMP możesz rozbroić korzystając ze Zdalnego hakowania. Dobrze jest potem strzelić w ładunki na szczycie schodów, a potem wybiec z piwnicy i załatwić sklepikarza stojącego przed budynkiem. W międzyczasie powinno dojść na dole do eksplozji (dlatego ważne jest, abyś opuścił lokację zanim dojdzie do wybuchu). Przeszukaj laptopa na piętrze, zejdź na dół i wejdź do pomieszczenia w narożniku (tego samego, co w rozwiązaniu Walka ze sklepikarzem), po czym podnieś czytnik.

Uwaga - w ostatnim przypadku możesz też nie wchodzić do piwnicy, a zamiast tego od razu ogłuszyć sklepikarza, przejrzeć laptopa i po zdobyciu kodu dopiero udać się na dół.


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja poboczna SM07: Czarna dziura


Po zdobyciu czytnika skieruj się do mieszkania Adama. Podejdź do stolika przed telewizorem i we wskazanym miejscu połóż czytnik, po czym rozpocznij dość długą rozmowę z Helle i nie tylko. Kiedy skończysz misja zakończy się, chociaż po chwili do twojego bloku przybędzie kilku agentów.

Najlepiej jest zaczaić się we własnym mieszkaniu. Kiedy się rozdzielą będziesz mógł łatwo obezwładniać lub eliminować jednego po drugim. W sumie będzie ich trzech, w tym jeden patrolujący niższe piętra klatki schodowej.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze