Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja poboczna SM00: Neonowe noce, cz. 1

Rozpoczęcie śledztwa dotyczącego narkotyków, dotarcie do apartamentu 202 i wejście do klubu.

Zadanie to jest związane z narkotykiem o nazwie Neon. Na północny wschód od mieszkania Adama jest dziedziniec, na którym spotkasz kilku narkomanów mówiących o tej substancji. Aby zdobyć więcej informacji na jej temat wróć do bloku Adama i na drugim piętrze zlokalizuj mieszkanie z numerem 22.

Możesz spróbować wejść do niego wkradając się do panelu (2 stopień zabezpieczeń), jednak bezpieczniej jest to uczynić w inny sposób. Wszystko dlatego, że w środku jest przeciwnik, który mógłby cię łatwo wypatrzeć, gdybyś skorzystał z głównego wejścia.

Skorzystaj z szybu wentylacyjnego (#1), żeby dostać się do mieszkania nr 22

Dlatego wróć na klatkę schodową nad poziomem drugim. Na półpiętrze zobaczysz kratę (#1 na obrazku powyżej) prowadzącą do szybu wentylacyjnego. Kieruj się nim przed siebie, aż dotrzesz do mieszkania nr 22. Poczekaj, aż rozmawiający przez komórkę człowiek nie będzie patrzył w twoim kierunku, po czym wejdź niepostrzeżenie do mieszkania.

Istnieje też możliwość wejścia do mieszkania przez okno, wdrapując się wcześniej na podwyższenie przy budynku. Po znalezieniu się w środku możesz wysłuchać rozmowy, a potem zdecydować czy chcesz ogłuszyć rywala czy też nie. W pierwszym przypadku wystarczy zwabić go np. rzucając jakimś przedmiotem, a potem atakując, gdy podejdzie bliżej. W pomieszczeniu jest jeszcze kobieta, która przestraszy się, gdy cię zobaczy, ale nie zaatakuje.

Palmtop z hasłem (#1), które możesz wykorzystać w komputerze (#2)

Jeśli ogłuszyłeś przeciwnika, to możesz nieco rozejrzeć się po mieszkaniu zbierając m.in. pieniądze. Bez względu na to czy ogłuszyłeś osoby w pomieszczeniu czy też nie, przeczytaj wiadomość w palmtopie (#1 na obrazku powyżej). Znajdziesz w nim hasło (Dobranoc), które użyj na komputerze z lewej (#2 na obrazku powyżej) - możesz się też do niego włamać (2 poziom zabezpieczeń).

W środku jest kilka maili. Przeczytaj wszystkie, zwracając szczególną uwagę na drugi o nazwie Dostawa Neonu (w tym momencie zadanie pojawi się w dzienniku).


Dotarcie do apartamentu 202

Kolejnym krokiem będzie udanie się do bloku mieszkalnego na Hlavni 33 (północno-zachodnia część miasta). Na miejsce dotrzesz metrem wybierając stację Palisade.

Do apartamentu nr 202 możesz wejść korzystając z terminala (#1), podnosząc żaluzje przeciwwłamaniowe (#2) lub przechodząc przez szyb wentylacyjny

Po dotarciu do bloku oznaczonego numerem 33 przejdź przez drzwi. Wejdź na górę po schodach z lewej i idź na drugie piętro, gdzie zobaczysz drzwi do apartamentu 202. Aby dostać się do środka włam się do terminala (#1 na obrazku powyżej) z drugim poziomem zabezpieczeń lub użyj ulepszenia Zdalne hakowanie, aby podnieść żaluzje (#2 na obrazku powyżej).

Istnieje jeszcze jeden sposób dostania się do aprtamentu 202. Wróć na klatkę schodową i przejdź przez dziedziniec w środku budynku. Udaj się do klatki naprzeciwko i skieruj się do apartamentu 203, chronionego przez terminal na 3 poziomie (możesz też wejść przez okno z lewej). W środku zlokalizuj schody i na półpiętrze spójrz w lewo na górę. Zobaczysz szyb, do którego możesz doskoczyć, jeśli posiadasz rozwinięte ulepszenie Kozica (Cybernetyczna proteza nogi). Za pierwszym razem otwórz kratkę, a za drugim wskocz do szybu, którym dojdziesz do mieszkania 202.

Palmtop (#1), w którym znajdziesz poszukiwane informacje

Kiedy znajdziesz się w środku system zacznie informować cię, że jesteś nieautoryzowanym gościem i niedługo wezwie policję. Jeśli będziesz w mieszkaniu zbyt długo, to po chwili rzeczywiście zjawi się oddział, który rozpocznie z tobą walkę. Aby tego uniknąć włam się do laptopa (1 poziom zabezpieczeń), z którego możesz zarządzać systemem domu oraz przeczytać kilka maili (aby system nie wezwał policji wystarczy włamać się do komputera). Przejdź do łazienki i podnieś plamtopa (#1 na obrazku powyżej) leżącego na wannie, po czym przeczytaj znajdującą się w nim informację.

Warto jeszcze chwilę rozejrzeć się po mieszkaniu, gdzie możesz znaleźć kilka interesujących przedmiotów. Na górze w sypialni natkniesz się natomiast na zwłoki dziewczyny, przy której znajdziesz palmtopa z informacją od brata, aby uważała na Neon.


Wejście do klubu

Po zdobyciu informacji z palmtopa czeka cię odwiedzenie klubu, o którym była mowa w wiadomości. Ten znajduje się na dziedzińcu na południe od osiedla, w którym przebywasz. Po dotarciu na miejsce okaże się, że aby wejść do środka musisz posiadać kartę.

Wejście do klubu przez lokację z prądem (#2) oraz główne wejście (#3). Studzienka (#1) prowadzi z kolei do stacji metra

Do klubu możesz dostać się teraz na dwa sposoby. Pierwszy wymaga przestawienia ciężkiego kontenera z lewej (#2 na obrazku powyżej - ulepszenie Zoptymalizowane mięśnie), a następnie zniszczenia metalowej klapy (ulepszenie Przebicie przez ścianę). Odkryjesz w ten sposób lokację z prądem. Z lewej strony na dole jest krata do szybu - jeśli będziesz szybki, to uda ci się tam dostać zanim Adama zabije prąd (możesz też zapobiec obrażeniom rozwijając ulepszenie Osłona elektromagnetyczna w Pancerzu skórnym nosorożec).


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja poboczna SM00: Neonowe noce, cz. 2


Druga możliwość, to zdobycie karty do głównych drzwi (#3 na obrazku powyżej). Aby ją sobie zapewnić wróć do apartamentu 202 i po zbadaniu zwłok na górze wróć do laptopa, po czym skorzystaj z inteligentnej SI. Wybierz opcję Otoczenia, a następnie wezwij sprzątanie. Opuść budynek, pochodź chwilę po mieście i wróć do pokoju. W sypialni na górze znajdziesz ręcznik złożony w kształt łabędzia, a w nim odkryjesz kartę wstępu na imprezę. Ponadto na podwórku znajdziesz studzienkę (#1 na obrazku powyżej), którą możesz dostać się do stacji metra, jeśli dysponujesz Zaimplantowaną oddycharką.

Włam się do terminala (#1) z lewej strony klubu

Po znalezieniu się w klubie udaj się do korytarza z lewej, gdzie przed drzwiami rozmawiają dwie osoby. Włam się do terminala przy drzwiach (#1 na obrazku powyżej) - nie powinieneś mieć większych problemów, ponieważ posiada 1 poziom zabezpieczeń.

W środku znajdziesz ciało mężczyzny. Przeszukaj je i podnieś laptopa, po czym przeczytaj znajdującą się w nim informację na temat tego, że firma sprzątająca z łabędziem jest w istocie przykrywką dla dilerów narkotyków. We wiadomości znajdzie też jej lokalizacja, która zostanie zaznaczona na mapie. Dalszy opis na następnej stronie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze