Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja 17: Chroniąc przyszłość

Zadanie główne, w którym próbujemy uratować Browna i delegatów.

Zadanie pojawi się w dzienniku automatycznie po ukończeniu misji Zabezpieczenie centrum konferencyjnego i rozmowie z Millerem. Od ciebie zależy czy zaczniesz je realizować od razu czy też skupisz się najpierw na ochronie delegatów w zadaniu Powstrzymując Marczenkę.

Należy wspomnieć, że pomimo dokonanego wyboru możesz odnieść sukces w obydwu zadaniach. Ogółem na ich wykonanie będziesz miał 25 minut, ale jeśli uda ci się zrealizować każdy z celów w mniej niż 10 minut, to uratujesz sąsiedni wieżowiec od katastrofy i dotrzesz do najlepszego zakończenia (jeśli jeszcze podasz antidotum Millerowi).

Omiń strażników (#1) przechodząc przez osłonę z lewej (#2) lub korzystając z szybu (#4) - twoim celem jest dotarcie na wyższe piętro (#3)

Po zakończeniu dialogu z Millerem przejdź przez drzwi z prawej i kontynuuj, aż dotrzesz do korytarza z przeciwnikami (#1 na obrazku powyżej). Poczekaj, aż się rozejdą, po czym omiń ich oraz działko przechodząc przez zasłony z lewej (#2 na obrazku powyżej) i kierując się na schody prowadzące na wyższy poziom (#3 na obrazku powyżej).

Jeśli możesz wysoko skakać, to zamiast obchodzić dolne piętro możesz skorzystać z szybu z lewej (#4 na obrazku powyżej), który doprowadzi cię do pomieszczenia na piętrze. Z niego dotrzesz już na wyższy poziom w pobliże schodów.

Możesz przedzierać się przez korytarze ze strażnikami (#1) lub skorzystać z szybu w pokoju (#2) z lewej

Na lewo od schodów znajduje się przejście z minami laserowymi - możesz spróbować je rozbroić lub przejść dalej. Kiedy strażnicy się rozejdą wyeliminuj po cichu jednego lub dwóch korzystając z obezwładnienia. Następnie możesz próbować iść dalej wzdłuż korytarza i eliminując po cichu następnych strażników (#1 na obrazku powyżej) lub skorzystać z dużego skrótu.

W drugim przypadku wejdź do pomieszczenia z lewej (#2 na obrazku powyżej). Znajdziesz tam szyb wentylacyjny. Wejdź do niego i kieruj się w stronę sporych rozmiarów pomieszczenia, gdzie przed szybą stoi strażnika. Możesz teraz wyjść na korytarz drzwiami z prawej i kontynuować mozolną wędrówkę lub w pokoju, do którego prowadzi szyb, zlokalizować z prawej osłabioną metalową kratę. Zniszcz ją i kontynuuj w stronę szybu windy.

Skorzystaj z niewidzialności, aby podejść do przycisku (#1) i przywołać windę

Jeśli posiadasz ulepszenie Skok Ikara, to możesz zeskoczyć do windy znajdującej się na dole z lewej, wejść do środka przez dziurę w dachu, a potem udać się na poziom dla VIP-ów. Druga możliwość, to będąc w szybie, przejście przez drzwi, a potem udanie się do pomieszczenia z lewej. Jest tu kilku strażników, przed którymi schowaj się za obiektem przed tobą.

Następnie użyj niewidzialności, żeby dostać się do przycisku od windy (#1 na obrazku powyżej), a następnie wróć tą samą drogą do szybu. Kiedy winda wjedzie na górę wskocz na nią, wejdź do środka i skieruj się na piętro dla VIP-ów.


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja


Po dotarciu na wybrane piętro zacznij biec korytarzem w stronę drzwi. Terminal jest na 1 poziomie bezpieczeństwa, ale jeśli wcześniej podarowałeś dowody z kompleksu GOLEM Vedze, to poda ci ona kod - 2202. Po aktywowaniu terminala przejdź przez drzwi, co rozpocznie scenkę.

Po jej zakończeniu czeka cię pojedynek z Marczenką w misji Powstrzymując Marczenkę, a jeśli wypełniłeś ją już wcześniej, to w tym momencie gra zakończy się.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze