Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja 16: Powstrzymując Marczenkę

Zadanie główne, w którym spotykamy się oko w oko z głównym bossem.

Zadanie pojawi się w dzienniku automatycznie po ukończeniu misji Zabezpieczenie centrum konferencyjnego i rozmowie z Millerem. Od ciebie zależy czy zaczniesz je realizować od razu czy też skupisz się najpierw na ochronie delegatów w zadaniu Chroniąc przyszłość.

Warto w tym miejscu dodać, że pomimo dokonanego wyboru możesz odnieść sukces w obydwu zadaniach. Ogółem na ich wykonanie będziesz miał 25 minut, ale jeśli uda ci się zrealizować każdy z celów w mniej niż 10 minut, to uratujesz sąsiedni wieżowiec od katastrofy i dotrzesz do najlepszego zakończenia (jeśli jeszcze podasz antidotum Millerowi).

Opuść pomieszczenie z Millerem, udaj się w lewo i zacznij kierować się na pierwszy poziom, gdzie udaj się w lewo na zachód i przejdź przez windy pod szyldem Exhibition Hall. W nowej lokacji skręć w lewo i przejdź przez podwójne drzwi, za którymi czeka Marczenko.

Poczekaj, aż Marczenko (#1) się zbliży, po czym ogłusz go pociskiem EMP lub usypiającym i szybko obezwładnij

Rozpocznie się teraz długa tyrada przeciwnika, po której dojdzie do walki. Rywal włączy systemy alarmowe oraz obronne w całym pomieszczeniu i zacznie ostrzeliwać cię z wybuchowego działka. W tym czasie Adam odskoczy i ukryje się za osłoną z lewej. Podejdź do krawędzi z prawej i cierpliwi czekaj, aż Marczenko (#1 na obrazku powyżej) zacznie się do ciebie zbliżać.

Kiedy ominie lasery i podejdzie blisko strzel do niego pociskiem usypiającym lub EMP (może być granat) albo ogłusz korzystając z ulepszenia Tesla. Zanim wystrzelisz możesz jeszcze Zdalnym hakowaniem wyłączyć wieżyczkę za plecami przeciwnika. Kiedy rywal zostanie ogłuszony podbiegnij do niego i po prostu go obezwładnij.

Uwaga - jeśli w misji Twarzą w twarz z matką bomb otrzymałeś od Allison urządzenie zakłócające, to przed walką możesz z niego skorzystać, aby zablokować jego detonator (jeśli zmieścisz się w limicie czasowym, to nie będzie on potrzebny).


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja 17: Chroniąc przyszłość


Uwaga 2 - jeśli chcesz zmierzyć z Marczenką w otwartej walce, to najlepiej jest po jej rozpoczęciu szybko dostać się na górę, dotrzeć do lokacji z komputerem ochrony (uważaj na gazową minę) i włamać się do niego. Dzięki niemu oraz odpowiednim ulepszeniom, możesz obrócić systemy obronne przeciwko rywalowi, który zostanie w ten sposób porządnie zmiękczony. Dopiero wtedy wkrocz do walki (przydadzą się mocne bronie, ulepszenia bojowe i ewentualnie specjalny tryb widzenia pozwalający namierzyć przeciwnika) i dobij go. Bez tych kroków otwarta wymiana ognia ze wszystkimi systemami obronnymi i przeciwnikiem w tytanowej osłonie może okazać się bardzo wymagająca.

Po zakończeniu pojedynku automatycznie rozpoczniesz wykonywania misji Chroniąc przyszłość. Jeśli ukończyłeś ją przed pojedynkiem, to w tym momencie włączy się zakończenie gry.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze