Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja 15: Zabezpieczenie centrum konferencyjnego

Przenosimy się do Londynu, aby zabezpieczyć konferencję w Apex Complex.

Zadanie rozpocznie się automatycznie po ukończeniu misji 14: Polowanie na ostatnie wskazówki, po tym, jak powiesz pilotowi, aby zabrał cię do Londynu. Po wylądowaniu w kompleksie Apex Centre w Londynie rozpoczniesz rozmowę z Millerem i organizatora konferencji Nathaniela Browna.

W trakcie dialogu zostanie poruszony temat zabezpieczenia lokacji przed terrorystami, którzy planują atak. Twoim zadaniem będzie spotkanie się z Liamem Slaterem przebywającym w Centrum Operacji Specjalnych. Po zakończeniu rozmowy udaj się do pobliskiej windy i z panelu wybierz opcję COS. W trakcie jazdy Adam porozmawia z Janusem i Vegą.

Uwaga - jeśli podczas wykonywania tego zadania wywołasz alarm, to zostanie anulowane i automatycznie rozpoczniesz kolejną misję Powstrzymując Marczenkę.

Za automatem z napojami znajduje się szyb wentylacyjny (#1), który prowadzi m.in. do pokoju ochrony (#2)

Po dotarciu na 7 poziom rusz przed siebie i pomów ze strażnikiem za szybą. Jeżeli nie chcesz rozpoczynać otwartej walki, to wybierz opcję z lewej lub na dole - finalnie i tak nie zostaniesz dopuszczony do Slatera. Udaj się wtedy do korytarza z lewej. Na jego końcu znajdują się dwie maszyny z napojami. Przestaw tą z lewej, a otrzymasz dostęp do szybu (#1 na obrazku powyżej).

Jeśli w szybkie skręcisz w lewo, to trafisz do pokoju z komputerem bezpieczeństwa (#2 na obrazku powyżej) na 4 poziomie zabezpieczeń, przy pomocy którego możesz wyłączyć niektóre systemy. Zanim zaczniesz to robić warto podejść do ściany naprzeciwko szybu i wcisnąć przycisk EG, który zasłoni okoliczne okna przed wzrokiem kamer i strażników.

Jeśli nie wyłączyłeś kamery (#1), to uważaj w trakcie zwiedzenia pomieszczenia, gdzie znajdziesz zakrwawioną maskę (#2) i ślady krwi (#3). Ponadto stoi tu laptop (#4) z mailami oraz drzwi (#5) prowadzące do dalszej części lokacji

Wróć do głównego korytarza i podejdź do drzwi z lewej strony pomieszczenia, w którym przebywał rozmawiający z tobą strażnik. Włam się do terminala (1 poziom zabezpieczeń). Jeśli wcześniej włamałeś się do systemu bezpieczeństwa, to mogłeś w nim wyłączyć kamerę (#1 na obrazku powyżej) w prawym górnym narożniku. Jeśli tego nie uczyniłeś, to kryj się za osłonami lub wyłącz ją Zdalnym hakowaniem.

W pomieszczeniu warto przyjrzeć się masce (#2 na obrazku powyżej) znajdującej się na półce oraz śladom krwi na sofie (#3 na obrazku powyżej). Ponadto możesz przeczytać wiadomości na komputerze (#4 na obrazku powyżej), a potem przejść przez drzwi (#5 na obrazku powyżej) - uważaj jednak, bo po ich otwarciu naprzeciwko ciebie będzie szyba, za którą stoją strażnicy. Do kolejnej lokacji przejdź zatem, kiedy nie patrzą.

Z prawej strony znajdują się podwójne drzwi prowadzące do przejścia do głównej sali na tym poziomie oraz korytarza, do którego dostałeś się windą. Przejście to jest nieźle strzeżone, a jeżeli nie wyłączyłeś systemów alarmowych, to będzie nimi naszpikowane.

Schody (#1) z laserową zaporą oraz lokacja (#2) z osłabionym szybem do zniszczenia

Lepiej udać się w lewo. Opcja 1 - schody prowadzą do podwójnych drzwi za laserową zaporą, którą możesz wyłączyć Zdalnym hakowaniem lub terminalem (3 poziom zabezpieczeń). W ten sposób dotrzesz na podwyższenie - z prawej strony zobaczysz strażników krzątających się wśród komputerów na dole. Przed tobą znajdują się natomiast zablokowane drzwi i terminal na 4 poziomie bezpieczeństwa. Jeśli go złamiesz, to dostaniesz się do pokoju z ciałami prawdziwych strażników. Z prawej znajdziesz komputer na 4 poziomie zabezpieczeń, przy pomocy którego możesz wyłączyć niektóre kamery, lasery i wieżyczki.

Opcja 2 - możesz też wejść do pokoju z lewej (#2 na obrazku powyżej), zniszczyć metalową płytę, a potem zlokalizować szyb wentylacyjny znajdujący się na dole z prawej. Doprowadzi cię on do Centralnego Biura Ochrony na 6 poziomie. W pomieszczeniu natkniesz się na zwłoki prawdziwych ochroniarzy oraz jednego wartownika. Możesz go łatwo wyeliminować, jeśli wciśniesz przycisk EG przy drzwiach z prawej, dzięki czemu zasłonisz okna.

Bez względu do którego pomieszczenia z ciałami dotarłeś Adam poinformuje o wszystkim Millera. Następnie będziesz musiał dotrzeć do gabinetu Slatera na 7 poziomie.

Możesz to uczynić na kilka sposobów, ale warto zaznaczyć, że w każdym przypadku dobrze jest dostać się do pokoju ochrony na górze (patrz opcja 1 opisana powyżej) i wyłączyć okoliczne kamery. Jeśli tego nie uczynisz, to zachowaj przy nich ostrożność lub korzystaj ze Zdalnego hakowania.

Pokój ochrony (#1) z ciałami, z którego przez sufit możesz dostać się do szybu prowadzącego na obiekty (#2) przy suficie. Możesz też wybrać drogę przez serwery (#3) albo skorzystać z przejścia na niższym poziomie (#4)

Opcja 1 - przejście górą - jeśli wszedłeś do pokoju ochrony (#1 na obrazku powyżej), to możesz zlokalizować w suficie dziurę i wejść na górę. Nieopodal jest szyb, którym wyjdziesz na kamiennym gzyms. Skieruj się w lewo i wejdź na obiekty (#2 na obrazku powyżej) zawieszone pod sufitem. Idź przed siebie i skręć w prawo, a trafisz do korytarza, gdzie z prawej strony na dole są podwójne drzwi. To jest właśnie gabinet Slatera - możesz zeskoczyć i przejść przez nie (uważaj na strażnika i kamerę) albo kontynuować marsz przed siebie w kierunku szybu nad drzwiami, przez który będziesz mógł zeskoczyć wprost do gabinetu. Oczywiście jeśli nie chcesz korzystać ze ścieżki pod sufitem, to możesz zwabić do siebie jednego strażnika stojącego między serwerami (#3 na obrazku powyżej) i po jego ogłuszeniu identycznie postąpić z drugim. Potem możesz dojść do gabinetu korytarzem z prawej.

Opcja 2 - przejście dołem - jeżeli wybrałeś inną drogę i znajdujesz się w pomieszczeniu na dole (#4 na obrazku powyżej), to po zasłonięciu okien i obezwładnieniu strażnika otwórz drzwi z lewej i zwab do środka kolejnego, którego również wyeliminuj. Następnie ukryj się między serwerami. Przed sobą zobaczysz ciężki kontener - jeśli go przestawisz, to odkryjesz szyb, którym dotrzesz do lokacji ze zwłokami (możesz się też do niej dostać przez drzwi z prawej - terminal jest na 4 poziomie zabezpieczeń). W tym samym szybie znajdziesz też podwyższenie - jeśli na nie wskoczysz i ruszysz przed siebie, to dotrzesz wprost przed drzwi gabinetu (uważaj , bo na korytarzu jest strażnik, a z lewej strony kamera).

Komputer (#1) z kodem, który możesz wykorzystać na terminalu (#2)

Po znalezieniu się w gabinecie Slatera podejdź do niezabezpieczonego komputera (#1 na obrazku powyżej) z lewej. Jeśli przejrzysz maile, to znajdziesz wśród nich kod (5359), z którego możesz skorzystać na terminalu (#2 na obrazku powyżej). Po wejściu do niego wybierz opcję aktywuj i zacznij oglądać przemówienie, które pojawi się na monitorze przed tobą.


Odnalezienie karty dostępowej i eliminacja 11 strażników

Po zakończeniu wyświetlania filmu i rozmowie z Millerem oraz Macreadym twoim nowym celem będzie zdobycie karty znajdującej się na 2 poziomie kompleksu. Wróć do windy, z której korzystałeś na początku etapu i zjedź nią na dół do recepcji.

Ogłusz strażnika (#1), gdy cywil odejdzie w prawo, a kamera (#2) nie będzie patrzeć w twoją stronę

Po zjechaniu na 5 poziom opuść windę. Okaże się, że w pobliżu jest 11 strażników, ale niewiadomo, których z nich posiada kartę. Jeżeli chcesz spełnić cel dodatkowy, to będziesz musiał wyeliminować po cichu każdego z nich. Pierwszy (#1 na obrazku powyżej - 1/11) stoi z lewej strony. Poczekaj, aż kamera (#2 na obrazku powyżej) będzie zwrócona w drugą stronę, a cywil z prawej pójdzie do dalszej części kompleksu, po czym ogłusz go, wkradnij się do terminala z lewej i wciągnij ciało do pokoju.

W środku warto wkraść się do laptopa z lewej (3 poziom zabezpieczeń), ponieważ umożliwia ona wyłączenie kilku kamer. Po uczynieniu tego opuść pokój i rozpocznij eliminację kolejnych strażników. Poniższy opis zaczynamy od samego dołu, czyli poziomu 1.

Strażnika (#1) najlepiej ogłuszyć przy pomocy broni z tłumikiem, a potem zaciągnąć go za sofę (#2)

Po dotarciu na dół kompleksu skieruj się w prawo. Przy toaletach znajdziesz pojedynczego wartownika (#1 na obrazku powyżej - 2/11), do którego po chwili podejdzie drugi (3/11). Kiedy się oddali ogłusz tego, który pozostanie i zaciągnij ciało za kanapę (#2 na obrazku powyżej).

Uwaga - tego rywala lepiej jest załatwić bronią z tłumikiem i np. pociskiem obezwładniającym. Jeśli skorzystasz z obezwładniania bezpośredniego, to może cię wypatrzeć cywil stojący nieopodal przy szybie.

Poczekaj, aż drugi strażnik podejdzie do toalety, po czym szybko go obezwładnij i przeciągnij za sofę. To właśnie przy nim znajdziesz Kartę dostępu do skrytki bezpieczeństwa, ale nadal będziesz mógł kontynuować wypełnianie celu opcjonalnego.

Ostatni strażnik (4/11) na 1 poziomie znajduje się w północnej części na terenie zastrzeżonym. Możesz się do niego łatwo dostać schodząc do niego po schodach z 2 poziomu i atakując od tyłu (albo czekając, aż się odwróci i zaatakować, gdy zacznie wchodzić po schodach na górę).

Gdy wartownicy (#1, #2) nie będą na siebie patrzeć, wyeliminuj ich po kolei - jeśli posiadasz kartę, to możesz przejść przez drzwi (#3)

Na poziomie 2 skieruj się do sali bankietowej. Przy dużym napisie Safe Harbour przemieszcza się strażnika (5/11). Poczekaj, aż stanie na początku napisu, po czym obezwładnij go od tyłu. Dwaj pozostali (#1 i #2 na obrazku powyżej - 6,7/11) są w strefie zastrzeżonej, do której możesz doskoczyć. Poczekaj, aż się rozejdą i obezwładnij ich po kolei.

Na lewo od drugiego strażnika (tego na 4 poziomie) znajdują się drzwi (#3 na obrazku powyżej), które możesz otworzyć znalezioną wcześniej kartą. Możesz też udać się w lewo i z automatów na napoje wskoczyć na 5 poziom, a potem przejść przez podwójne drzwi.

Strażnika z dołu (#1) i z góry (#2) możesz zwabić w pobliże schodów i tam obezwładnić, kolejny jest za drzwiami (#3) na górze

Znajdziesz się w pobliżu schodów. Jest to świetne miejsce do zwabienia dwóch kolejnych strażników (#1, #2 na obrazku powyżej - 8,9/11), oczywiście po kolei, kiedy się rozejdą tak, aby żaden nie pokrzyżował ci planów. Ciała możesz przeciągnąć za drzwi, którymi tu wszedłeś. Następnie przejdź przez drzwi przed tobą (#3) i załatw przedostatniego strażnika (10/11).

Przejdź przez drzwi z prawej i zejdź po schodach na półpiętro, gdzie będziesz mógł zwabić ostatniego strażnika (11/11). Po jego obezwładnieniu wypełnisz zadanie dodatkowe i będziesz mógł kontynuować wykonywanie celu głównego.


Zbadaj zaplecze cateringowe

Po odnalezieniu wśród wskazanych strażników karty oraz wyeliminowaniu wszystkich 11 przeciwników lub zignorowaniu tego kroku skieruj się na 4 poziom, a konkretnie do zastrzeżonej strefy.

Drzwi, które otworzysz kartą znalezioną przy jednym z wartowników

Przy schodach znajdują się pojedyncze drzwi (obrazek powyżej), przez które przejdź używając znalezionej wcześniej karty. Rusz przed siebie, a po kilku krokach odezwie się do ciebie Mcready przedstawiając obecną sytuację.

Uważaj za narożnikiem korytarza, ponieważ natkniesz się na nim na kilku strażników,, z którymi możesz się jednak łatwo uporać.

Po uporaniu się z pierwszym wartownikiem (#1) przejdź przez pomieszczenie z prawej (#2), zlokalizuj szyb i załatw drugiego strażnika (#3)

Ustaw się za skrzynią z prawej i wychyl się, aby zwabić wartownika zmierzającego w twoją stronę (#1 na obrazku powyżej). Kiedy się zbliży obezwładnij go po cichu. Następnie wejdź do pomieszczenia (#2 na obrazku powyżej) z prawej. W środku znajdziesz sporo szafek zawierających dużo przydatnych przedmiotów.


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Wszystkie zakończenia


Z pokoju z szafkami przejdź do toalety. Na ścianie z lewej znajdziesz szyb wentylacyjny, z którego skorzystaj. Dojdziesz nim do lokacji, przed którą stoi drugi wartownik (#3 na obrazku powyżej). Jest odwrócony plecami, więc rozprawisz się z nim bez problemu. Wróć na korytarz - jeśli chcesz możesz dojść nim do końca do pokoju ze strażnikiem i szybą. W środku znajdziesz niezabezpieczony komputer i kilka przedmiotów.

Drzwi, za którymi spotkasz Millera

Twoim głównym celem są drzwi (obrazek powyżej) na wschodzie. Przejdź przez nie i obejrzyj scenę z Millerem. Na koniec staniesz przed wyborem czy chcesz uratować delegatów czy też spotkać się z Marczenko. Jeśli się postarasz uda ci się wypełnić obydwa cele. Zanim wyruszysz je realizować warto porozmawiać z Millerem, którego możesz uratować podając mu antidotum o nazwie Enzym neutralizujący Orchideę (pod warunkiem, że zdobyłeś je w misji Skok) - jeśli tego nie uczynisz Miller umrze.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze