Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja 10: Twarzą w twarz z tajemnicą

Zadanie główne, w którym poznajemy Janusa.

Zadanie będziesz mógł rozpocząć po ukończeniu misji Kto pociąga za sznurki oraz ewentualnie Tropienie prawdziwych terrorystów. Po opuszczeniu bazy TF29 skontaktuje się z tobą Vega, która powie ci, żebyś spotkał się z Janusem.

Po wysłuchaniu dziewczyny, zanim skierujesz się do Centrum informacji, gdzie masz spotkać się z Janusem, warto udać się na szczyt schodów prowadzących na perony stacji metra. W koszu na śmieci, pod kubkami, znajdziesz bowiem palmtopa z informacjami na temat Wiktora Marczenki (Ciekawe miejsca - Mocny cynk).

Po przeczytaniu wiadomości skieruj się do budynku znajdującego się przy stacji metra w centrum Pragi. Okaże się, że jest porzucony, a drzwi są obwiązane taśmą policyjną. Aby wejść do środka skorzystaj ze zbitego okna z prawej, po czym włam się do terminala 1 poziomu przed tobą.

Szyb (#1) prowadzący do lokacji z drabinami

Warto rozejrzeć się w pomieszczeniu, gdzie znajdziesz nieco oprogramowania i aplikacji hakerskich. Kiedy skończysz wejdź do szybu (#1 na obrazku powyżej) z prawej. Dotrzesz nim do lokacji za windą, gdzie po kolejnych drabinach zacznij schodzić na dół.

Kiedy się tam znajdziesz przejdź do sąsiedniego pomieszczenia z szyldem Welcome to Prague. Następnie otwórz drzwi z prawej i wejdź do pokoju, gdzie rozpoczniesz rozmowę z Janusem. W pewnej chwili zostanie ona nieoczekiwanie przerwana.

Dziura w podłodze (#1), którą zejdziesz na dół

Jednocześnie Vega powie ci, że namierzyły cię policyjne drony, które wlecą do sąsiedniego pomieszczenia. Ukucnij i spójrz na drewniane skrzynie w narożniku. Przestaw je, a odkryjesz kratkę do szybu, do którego wejdź. W ten sposób przejdziesz do kolejnego pomieszczenia, skąd będziesz musiał przemknąć do dziury w ziemi (#1 na obrazku powyżej) z prawej strony.

Poczekaj, aż roboty nieco się rozlecą, po czym szybko przemknij do tego miejsca i zejdź na dół. Gdyby maszyny cię zauważyły, to ukryj się w zakamarku z lewej, przy zamkniętej kracie. Oczywiście drony możesz również zestrzelić, jeśli nie chcesz przed nimi uciekać.

Zacznij iść wzdłuż kanału. Przed sobą zobaczysz sporych rozmiarów lokację z dwoma dronami. Warto zwrócić się w lewo i włamać do terminala (1 poziom), dzięki czemu otworzysz drzwi. Przejdź przez nie i skieruj się w prawo, ukrywając za filarami. Na końcu drogi znajdziesz zwłoki (na lewo od nich jest sejf). Skorzystaj z rur przy ciele, żeby dostać się na drugą stronę pomieszczenia - aby ułatwić sobie zadanie skorzystaj z niewidzialności (ulepszenie Szklana tarcza) albo zestrzel drony zwykłą amunicją lub pociskami EMP.

Po dojściu na drugą stronę przejdź przez drzwi z lewej. Skieruj się w prawo, ukucnij i przejdź pod laserem, kiedy będzie znajdował się w górze. Przed sobą znajdziesz minę gazową, którą rozbrój z bliska lub z wykorzystaniem Zdalnego hakowania.

W tunelu uważaj na pułapki w postaci min

Wejdź do tunelu i zacznij kierować się w lewo, uważając na kolejną minę gazową (obrazek powyżej), a potem na jeszcze jedną z prawej strony. Po rozbrojeniu tej ostatniej udaj się do drabiny z lewej i wejdź na jej szczyt. W ten sposób powrócisz do miasta i zakończysz bieżącą misję.


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja 11: Twarzą w twarz z matką bomb


Uwaga - po wyjściu na powierzchnię skontaktuje się z tobą Nomad Stanek, do którego dotarłeś w misji Tropienie prawdziwych terrorystów. Zegarmistrz będzie chciał z tobą porozmawiać, a w dzienniku pojawi się zadanie Twarzą w twarz z matką bomb. Po rozmowie ze Stankiem odblokuje się również druga misja fabularna o nazwie Skok. Warto wiedzieć, że będziesz mógł wykonać tylko jedną z nich.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Najnowsze artykuły