Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Mapy: rozpoczęcia misji głównych i dodatkowych, interesujące miejsca

Sprawdź, w których miejscach możesz rozpocząć poszczególne zadania oraz, gdzie należy szukać ciekawych miejscówek.

Poniżej znajdziecie mapy Pragi, na których zaprezentowano punkty rozpoczynania misji głównych, zadań pobocznych, a także interesujących miejsc, na które możecie trafić podczas eksploracji. Te ostatnie wiążą się czasami z różnymi aktywnościami (np. nauką strzelania na strzelnicy), ale bywają też powiązane z różnymi misjami i chociażby dlatego warto je zawsze sprawdzać.

Pod każdą mapą znajduje się legenda odnosząca się do oznaczeń, a także odnośniki do poszczególnych zadań lub miejsc. W ten sposób możecie szybko dotrzeć do interesującego was miejsca w poradniku. Ponadto przy poszczególnych punktach znajdziecie krótkie opisy, co należy uczynić, aby daną misję rozpocząć.


Mapa - Misje główne

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk.

Legenda:


Mapa - Misje poboczne

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk.

Legenda:

 • 0 - miejsce rozpoczęcia misji pobocznej SM00: Neonowe noce (zadanie włączy się po włamaniu się do komputera w mieszkaniu nr 22.
 • 1 - miejsce rozpoczęcia misji SM01: Złoty bilet (porozmawiaj z policjantem na posterunku).
 • 2 - miejsce rozpoczęcia misji pobocznej SM02: Kult osobowości (po zejściu do kanałów musisz odnaleźć kryjówkę kultu).
 • 3 - miejsce rozpoczęcia misji pobocznej SM03: Tajemnicze ulepszenia.
 • 4 - miejsce rozpoczęcia misji pobocznej SM04: Kalibrator.
 • 5 - miejsce rozpoczęcia misji pobocznej SM05: Samizdat (porozmawiaj z Peterem Changiem na drugim piętrze bazy TF29).
 • 6 - miejsce rozpoczęcia misji pobocznej SM06: 01011000 - aby to uczynić podejdź do wyświetlacza z chaotycznymi obrazami i wejdź z nim w interakcję.
 • 7 - miejsce rozpoczęcia misji SM07: Czarna dziura - po zakończeniu zadania głównego Kto pociąga za sznurki? porozmawiaj z panią psycholog, którą spotkasz w biurze Millera.
 • 8 - miejsce rozpoczęcia misji pobocznej SM08: Poprawka, którą możesz rozpocząć po ukończeniu jednej z dwóch misji głównych - Twarzą w twarz z matką bomb lub Skok.
 • 9 - miejsce rozpoczęcia misji pobocznej SM09: Wszystko zostanie w rodzinie, którą możesz wykonać w trakcie drugiego pobytu w Pradze po wykonaniu przysługi dla Otela Botkovelego.
 • 10 - miejsce rozpoczęcia misji pobocznej SM10: Żniwiarz, którą będziesz mógł rozpocząć w trakcie drugiego pobytu w Pradze.

Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja


Miejsca zainteresowań

Są to specjalne miejsca pojawiające się w dzienniku w zakładce Użyteczne miejsca (oraz ze skrótem POI - Points of Interests). Możesz je odwiedzać w trakcie eksploracji świata gry. Często oferują specjalne akcje lub stanowią lokacje związane z pewnymi miejscami.

Poniżej znajduje się mapa z Użytecznymi miejsca, a pod nią legenda wyjaśniająca nazwy poszczególnych liczb wraz z ewentualnym linkiem prowadzącym do innej części poradnika związanej z danym miejscem.

Mapa - Miejsca zainteresowań

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk.

Legenda:

 • 1 - strzelnica - możesz ją odwiedzić podczas misji głównej Poznawanie TF29. Jest to miejsce, gdzie nauczysz się prowadzić ogień czy modyfikować broń.
 • 2 - plotki o kulcie - porozmawiaj z dwoma dziewczynami, które spotkasz w kanałach. Powiedzą ci o sekcie, co jest związane również z misją poboczną SM02: Kult osobowości, w trakcie której odwiedzisz to miejsce.
 • 3 - ostatnia przysługa - dzielnica czerwonych latarni - punkt ten pojawi się na mapie w trakcie drugiego pobytu w Pradze po ukończeniu misji głównej Cel: Rucker, o ile w misji pobocznej Kalibrator dogadałeś się z Otarem i wypełniłeś jego zadanie w misji fabularnej. Wtedy gangster zleci ci kolejną misję (Ostatnia przysługa - Wszystko zostanie w rodzinie), w której masz udać się do Czerwonej Królowej.
 • 4a,4b - usterka - to miejsce zainteresowań pojawi się, jeśli chodząc po mieście zlokalizujesz jeden z wyświetlaczy pokazujących chaotyczne obrazy (jeden znajdziesz w punkcie 4a). Podejdź do niego i wejdź w interakcję, po czym na mapie wyświetli się punkt, do którego masz się udać (4b) - jest to sklep z elektroniką, gdzie rozpoczniesz zadanie dodatkowe 01011000.
 • 5 - mocny cynk - informację o tej lokacji otrzymasz od Alex Vegi po ukończeniu misji głównej Kto pociąga za sznurki? i opuszczeniu bazy TF29. Dziewczyna zostawiła tam informacje dotyczące Wiktora Marczenki - znajdziesz je w palmtopie leżącym w koszu na śmieci przed wejściem do metra.
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze