Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Detroit Become Human - Upadek

Nieproszony gość w domu Carla.

Kontynuujesz wątek Markusa - androida na usługach malarza Carla. W poprzednim rozdziale: Malarz zwiedziłeś dom właściciela głównego bohatera, a także pomagałeś mu w codziennych czynnościach. Zaś samym Markusem mogłeś pokierować w misji: Odcienie koloru.

Rozdział rozpocznie się rozmową pomiędzy Carlem a Markusem, którzy - dopiero co - wrócili z przyjęcia. Misja jest krótka, choć posiada dwa zakończenia, które opisaliśmy na końcu strony.


Poradnik został zbudowany na podstawie schematu, do którego możesz zajrzeć w każdej chwili podczas rozgrywki, a który również zamieściliśmy poniżej. Oznaczenia liczbowe (1, 2, 3, itd.) odnoszą do kluczowych akcji, które pojawiają się na schemacie. W przypadkach, gdy było to konieczne, posłużono się również oznaczeniami literowymi (A, B, C, itd.), których szukaj na poniższych obrazkach.


Możesz też otworzyć schemat w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Chwyć wózek Carla i przejdźcie do salonu (1). Podejdź do stolika barowego i nalej whisky (2). Malarz zauważy, że w pracowni świeci się światło i nakaże androidowi zadzwonić na policję. Wykonaj jego polecenie.

Następnie przejdź do pracowni (A), aby sprawdzić, kto się w niej znajduje. Możesz wykonać to bez Carla (3) lub z Carlem (4). Nie ma znaczenia, jakiego wyboru dokonasz, gdyż czeka się konfrontacja z Leo (5). Nawet jeśli zdecydujesz się samotnie sprawdzić warsztat, to malarz po chwili przyjedzie na wózku.

W kolejnej scenie twoim zadaniem będzie przekonać Leo do opuszczenia domu Carla. Niezależnie, którą opcje dialogową wybierzesz, to dalszy ciąg rozdziału potoczy się tak samo.

W trakcie konfrontacji z Leo (5) zburz pałac umysłu (6), wciskając przyciski, które pojawią się na ekranie. W ten sposób Markus stanie się defektem (7). Przepychanka słowna pomiędzy Leo a androidem będzie nadal trwała. Carl poprosi cię, abyś nic nie robił. W kluczowym momencie decydując się na jedną z opcji:

  • wytrzymaj - posłuchaj się Carla (8) ,
  • popchnij Leo (9)

wybierzesz zakończenie rozdziału.

Możesz też otworzyć schemat w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Leo oskarżył Markusa (12)

Jeśli posłuchasz się Carla (8) i zignorujesz zaczepki słowne Leo, dojdzie do śmierci malarza (Carl umiera z powodu zawału serca - 10). Po chwili zjawi się policja (11), a Leo oskarży Markusa. Funkcjonariusze strzelą do Markusa, a rozdział zakończy się.


Policja mylnie uznała Markusa za napastnika (15)

Jeżeli - w takcie rozmowy - popchniesz Leo (9), ten upadnie na ziemię (Leo jest ranny - 13). Po chwili zjawi się policja (14), która mylnie uzna Markusa za napastnika (15) i go zastrzeli.Niezależnie które zakończenie wybierzesz, Markus zostanie zastrzelony. Kontynuację jego historii poznasz w rozdziale: Powstanie z martwych

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze