Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Detroit Become Human - Rozdroża: Markus

Markus, jako przywódca Jerycha, podejmuje desperacką próbę wysadzenia statku i ucieka wraz z Connorem, North, Joshem i Simonem.

Po ostanich zdarzeniach liczebność Jerycha powiększyła się. Choć defektów przybywa nadal muszą się chować na statku przed ludźmi.

W tym rozdziale przeplotą się losy głównych bohaterów. A Markus, jako przwódca Jercyha, będzie miał okazję spotkać Connor i Karę - jeśli oczywiście zostały spełnionych kilka warunków.

Niniejszy rozdział został opisany na podstawie następujących relacji, zdarzeń i decyzji:

  • Markus przewodzi Jerychem
  • relacja z North: miłość
  • Simon przeżył w rozdziałach Wieża Stratford i Wróg publiczny
  • Markus wybrał pacyfistyczne podejście do rozwiązania konfliktu z ludźmi

Poradnik został zbudowany na podstawie schematu, do którego możesz zajrzeć w każdej chwili podczas rozgrywki, a który również zamieściliśmy poniżej. Oznaczenia liczbowe (1, 2, 3, itd.) odnoszą do kluczowych akcji, które pojawiają się na schemacie. W przypadkach, gdy było to konieczne, posłużono się również oznaczeniami literowymi (A, B, C, itd.), których szukaj na poniższych obrazkach.


Początek - Kajuta kapitana

Markus naradzi się z North, Joshem i Simonem (1), jeśli ten ostatni żyje. Jeżeli główny bohater przewodzi Jerychem, to misja będzie kontynuowana. W innym przypadku, gdy Markus nie uzyskał przychylności defektów, może odejść z Jerycha.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Zakładając, że wcześniej robiłeś wszystko, aby zdobyć sympatię mieszkańców Jerycha, Markus porozmawia z North (2). Ta wręczy mu detonator. Weź go ze sobą. Główny bohater będzie mógł pocałować North (3), jeśli łączy ich miłość. Następnie Markus zostanie sam (North zostawia Markusa samego - 4 ).

W tym samym czasie Connor patrzy, jak North odchodzi (5), a Jerycho jest atakowane (6).


Na korytarzu z Markusem (7)

Po tym jak Jerycho zostało zaatakowane Markus wraz z Connorem uciekną z kajuty kapitana. Na korytarzu spotkają North. Przywódca Jerycha podejmie decyzję o wysadzeniu statku. W tym celu pobiegnie do ładowni. Po drodze spotka Lucy (7), a później zawali się pod nim most (8)


Markus na korytarzu (9)

Markus schowa się w pomieszczeniu. Po chwili wyjdź i przekradnij się obok żołnierzy (8). Dotrzesz do miejsca, gdzie wojskowi grożą androidom (9). Nie zostawiaj ich na pastwę losu i zainterweniuj (10). Rozpraw się z żołnierzami (11), a androidy uciekną (12).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Idź dalej. Przejdź do kolejnego korytarza (13), w którym spotkasz dwóch żołnierzy. Gdy pójdą w twoim kierunku (14), rzuć się na nich (15), wybierając opcję skocz.

Rusz do przodu (wejdź do studni - 16). Poniżej zobaczysz androidy ścigane przez żołnierzy (17). Ogłusz (18) wojskowych, odrywając rurę (A) po prawej stronie. Androidy uciekną (19).

Przejdź do kolejnego korytarza, a potem zejdź po schodach w kierunku ładowni (20). Spotkasz tam Josha, który walczy z żołnierzem (21). Zainterweniuj (22) i wyeliminuj żołnierzy (23), aby mu pomóc (Josh ucieka - 24).


W ładowni z Markusem (25)

Gdy wejdziesz do starej sterowni (26), żołnierze przerwą (27) Markusowi podkładanie ładunku wybuchowego. Zlikwiduj ich (28), a następnie zainicjuj odliczanie (29), aktywując panel.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Na korytarzu z Markusem (30)

Gdy Markus wyjdzie z pomieszczenie, dołączy do reszty (31) - wówczas uciekaj (32). Po chwili North zostanie postrzelona (33). Zdecyduj się ją ocalić (34), wykonując polecenia na ekranie. Gdy pomożesz North (35), włączy się Connor, który ochroni Markusa i androidkę (36) i zabije żołnierzy (37).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Zobacz też:


Zakończenie: Markus uciekł ze swoimi braćmi (43)

Jeśli pomogłeś wszystkim ważnym postaciom (North, Simonowi, Joshowi i Connorowi) w tym rozdziale - i tym samym przeżyły - to Markus skoczy (38) ze wszystkimi (Simon/Josh/North/Connor skoczy razem z nim - 39-42).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze