Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Detroit Become Human - Capitol Park: Dotrzyj do sklepu, Zabezpiecz teren

Uwalniamy androidy ze sklepu Cyberlife.

Rozdział rozpocznie się w Jerychu. Po krótkiej rozmowie - pomiędzy głównymi postaciami - akcja gry przeniesie się do Capitol Park mieszczącego się w Detroit. W misji uczestniczyć będzie Markus, a pomagać mu będzie North. Zadaniem defektów będzie uwolnić androidów ze sklepu Cyberlife.

Aby tego dokonać, musisz najpierw zabezpieczyć teren wokół budynku, a następnie włamać się do sklepu. Gdy uda ci się wypuścić androidy i je nawrócić, twoim kolejnym celem będzie pozostawienie wiadomości - swoistego przesłania - która ma zostać odczytana przez ludzi jako manifest walki o wolność.

Do wyboru będziesz miał dwie ścieżki: pacyfistyczną oraz opartą na agresji. W zależności od podjętych działań opinia publicznie będzie różnie reagowała na twoje poczynania. Co więcej, twoje podejście będzie miało wpływ na dalsze losy głównych bohaterów i zakończenia.

Opis rozdziału został podzielony na dwie części. W pierwszej, zamieszczonej poniżej, omawiamy, jak dotrzeć do sklepu i zabezpieczyć teren wokół niego. Opisujemy także, jak wyłączyć alarm i ukraść ciężarówkę, po to by włamać się do budynku Cyberlife.

W drugiej części opisu tego rozdziału ( Detroit Become Human - Capitol Park: Roześlij wiadomość, zakończenia) zamieściliśmy informacje na temat przeprowadzenia manifestacji, która może mieć charakter pokojowy (pacyfistyczny) lub wrogi (agresywny).


Poradnik został zbudowany na podstawie schematu, do którego możesz zajrzeć w każdej chwili podczas rozgrywki, a który również zamieściliśmy poniżej. Oznaczenia liczbowe (1, 2, 3, itd.) odnoszą do kluczowych akcji, które pojawiają się na schemacie. W przypadkach, gdy było to konieczne, posłużono się również oznaczeniami literowymi (A, B, C, itd.), których szukaj na poniższych obrazkach.


Początek misji

Po obejrzeniu filmu przerywnikowego akcja gry przeniesie się na ulice Detroit. Otwórz właz i wyjdź z kanału. Po lewej stronie, na kartonie, leży magazyn. Przeczytaj artykuły: „Kim on jest” (1) oraz „Android na prezydenta” (2). North otworzy bramę, przez którą przedostaniesz się na chodnik. Nadjedzie radiowóz. Schowaj się przed nim (uniknij radiowozu - 3) lub poczekaj - wówczas North cię ocali (4).

Możesz też otworzyć schemat w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Podążaj za North, aż dotrzecie do sklepu (5).


Dotrzyj do sklepu (5), Zabezpiecz teren

Po zakończeniu rozmowy z North, będziesz miał dziesięć minut, aby zabezpieczyć teren, zanim włamiesz się do sklepu z androidami. Podejdź do wejścia i zanalizuj wnętrze. Spójrz na kamerę monitoringu, która jest zamocowana do sufitu (po lewej i prawej strony pomieszczenia). W ten sposób zidentyfikujesz sieć alarmową.

Możesz też otworzyć schemat w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Podążaj za czerwonym promieniem, który wychodzi ze sklepu. Spójrz na ziemię, aby go dostrzec. Zaprowadzi cię do miejsca, gdzie dwa androidy prowadzą prace remontowe w dole. Zeskocz i nawróć je, aby byli po twojej stronie. Uklęknij nad rurą i wyłącz alarm (6). Pojawi się dron nad głową Markusa. Wybierz opcję schowaj się (7), aby cię nie zauważył.

Zanim wyłączysz alarm (6), możesz najpierw zniszczyć drona (9), aby ci nie przeszkadzał podczas włamywania się do sklepu. Poniżej znajdziesz informację, jak to wykonać.

Podążaj za czerwonym źródłem światła, które zaprowadzi cię do miejsca, gdzie wyłączysz alarm.

W ramach zabezpieczania terenu wykonaj następujące czynności:

  • zniszcz drona (9) - podejdź przed sklep; nad głową Markusa dostrzeżesz drona. Zanalizuj go i zrekonstruuj trasę. Zasymuluj przyszłe wydarzenia, aby odnaleźć optymalne położenia do skoku. Znajdziesz to na pasku rekonstrukcji - pierwszy żółty fragment od prawej. Następnie wejdź na rusztowanie i przeprowadź rekonstrukcję (trzymaj się lewej strony konstrukcji). Gdy odnajdziesz najlepszą drogę, Markus wskoczy na drona (8). Kiedy go złapie, szybko wciskaj X, aby go powalić na ziemię.
  • zablokuj drogę (10) - pobiegnij za North w kierunku skrzyżowania. Na końcu drogi zauważysz dwóch androidów wykonujących prace drogowe. Spójrz na tablice z napisem: „CONSTRUCTION WORK AHEAD | SLOW DOWN”. Podejdź do robotników i nawróć ich. Gdy to zrobisz, Markus przepchnie tablicę na drogę prowadzącą do sklepu, a North zmieni na niej napis.
  • staranuj sklep (12) - ciężarówkę znajdziesz (11) za ogrodzeniem obok z tablicy blokującej przejazd. Spójrz przez ogrodzenie, a potem spróbuj je otworzyć (kłódka znajduje się w rogu). Przeskocz przez płot, zhakuj ciężarówkę i otwórz bramę za pomocą przecinaka. Wejdź do pojazdu i jedź w kierunku sklepu. Użyj samochodu, aby wjechać do środka.

Możesz też otworzyć schemat w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Jeśli wcześniej wyłączyłeś alarm (6), to policja nie zostanie wezwana (13).Wnętrze sklepu (14)

Gdy Markus wysiądzie z ciężarówki, podejdź do wszystkich stojących androidów w sklepie, by nawrócić ich i pokazać im, co myślisz (15).

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze