Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Detektywistyczne RPG to niespodzianka pokazu Microsoftu?

Sugeruje jeden z twórców.

Kilka miesięcy temu pojawiły się nieoficjalne wieści, z których wynikało, że studio Obsidian pracuje nad detektywistycznym RPG o kodowej nazwie Pentiment. Teraz okazuje się, że projekt może zostać pokazany na prezentacji Microsoftu i Bethesdy.

Koncern z Redmond pilnie nie zdradza szczegółów na temat zbliżającego się coraz większymi krokami wydarzenia. Opublikowany na Twitterze wpis jednego z deweloperów zdaje się jednak wskazywać, jaki projekt zobaczymy podczas konferencji.

Kilka dni temu Josh Sawyer ze studia Obsidian udostępnił wiadomość Microsoftu o planowanym na 12 czerwca pokazie. „Tak czy inaczej” – napisał, dodając emotikonę malowanych paznokci, co może sugerować, że przygotowuje się do występu na prezentacji.

Obecność dewelopera na czerwcowym wydarzeniu jest o tyle istotna, że to podobno właśnie zespół dowodzony przez projektanta pracuje nad Pentiment. Według niepotwierdzonych wieści, ekipa jest stosunkowo niewielka.

Produkcja to rzekomo detektywistyczne RPG, najwyraźniej czerpiące z jednego z największych niezależnych hitów ostatnich lat – Disco Elysium. Gracze wcielą się ponoć w śledczego, który próbuje rozwiązać sprawę brutalnego morderstwa. Zabraknie walki, a kluczową rolę odegrają dialogi.

Oczywiście fakt, że Sawyer – w przeszłości był reżyserem Fallout: New Vegas – pojawi się na konferencji Microsoftu nie oznacza jeszcze, że zaprezentuje nową grę. Jest to jednak wysoce prawdopodobne.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze