Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny ma ponad 9,5 mln zarejestrowanych użytkowników

Trwają prace nad kontynuacją.

Firma Activision ogłosiła, że sieciowa strzelanka Destiny ma już ponad 9,5 miliona zarejestrowanych użytkowników, co może sugerować, że sprzedano podobną liczbę egzemplarzy gry.

- Ten wynik powiązany jest ze sprzedażą, ale to nie do końca to samo, ponieważ część osób ma więcej niż jeden profil - dodał wydawca podczas konferencji z inwestorami.

Co więcej, dowiedzieliśmy się także, że „rozpoczęto prace nad przyszłymi rozszerzeniami, a także nad pełnoprawną kontynuacją”.

Wysokie jest także „zaangażowanie” użytkowników, ponieważ statystyczny posiadacz Destiny spędza w grze trzy godziny dziennie.

Activision przyznało, że produkcja Bungie była największą premierą nowej licencji w historii rynku gier wideo, a także jednym z dziesięciu najlepszych debiutów w Stanach Zjednoczonych, biorąc pod uwagę także utrwalone cykle.

Wydawca podał wyniki finansowe za okres od początku lipca do końca września, notując zyski na poziomie 173 milionów dolarów, w porównaniu z 90 mln w analogicznym okresie ubiegłego roku. Rośnie znaczenie sprzedaży cyfrowej, odpowiadającej już za 43 procent przychodów.

Call of Duty: Advanced Warfare było podobno najchętniej zamawianą przed premierą produkcją w tym roku. Powtórzono także, że liczba abonentów World of Warcraft wzrosła do 7,4 miliona, a karciane Heartstone: Heroes of Warcraft pobrano 20 mln razy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze