Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 na PC kolejnym pudełkowym wydaniem bez płyt

Krążek jest... papierowy.

Po kontrowersjach ze Śródziemie: Cień Wojny, również Destiny 2 otrzymało na PC wydanie pudełkowe, które nie zawiera płyt, a więc zmusza do pobrania wszystkich danych przez sieć.

W przypadku strzelanki Bungie mowa o produkcji stawiającej na zabawę sieciową, a ściągane pliki to „tylko” połowa Śródziemia - ok. 38 GB - więc wydaje się, że sytuacja jest mniej „bolesna” dla kupujących.

Część graczy nadal kupuje jednak wydania fizyczne, by w jak największym stopniu pozbyć się konieczności pobierania plików z sieci, ze względu na słabe połączenie z internetem czy limity danych.

W przypadku wydanych we wrześniu wersji PS4 i Xbox One postawiono na klasyczne rozwiązanie - płyty wewnątrz opakowania. Odsłona PC także zawiera w pudełku krążek, lecz ten wykonany jest... z papieru, na którym wydrukowano kod aktywujący tytuł.

W tym miejscu warto także ostrzec, że choć Destiny 2 obsługiwane jest na komputerach osobistych przez aplikację Battle.net, to klucz należy wpisać nie w programie, lecz na stronie studia Blizzard.

Ostrzeżenia na temat braku płyt w zestawie pojawiły się stosunkowo późno. Pudełko jest odpowiednio oznaczone, lecz część sklepów wysyłała stosowne informacje dopiero wczoraj.

Potrzeba czytnika papierowych płyt

Niektórzy wydawcy - jak Bethesda - stawiają obecnie na dodawanie jednej płyty do pudełka, by gracz musiał pobrać resztę. Tak było choćby w przypadku Fallout 4, nowego Doom czy Dishonored 2.

Activision dotychczas pozostawało przy tradycyjnym podejściu, nadal dołączając do Call of Duty pełne zestawy krążków - niekiedy nawet sześć płyt. Nie jest obecnie jasne, jak będzie w przypadku Call of Duty: WW2 na PC, które obejmuje podobno nawet 80 GB danych.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze