Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

DeNA wyda nową grę Petera Molyneux - Godus - na urządzenia mobilne

Projekt sfinansowano na Kickstarterze.

Firma DeNA wyda Godus na Androida, iPada, iPhone'a i iPoda Touch - ogłosił wydawca i deweloper gier na urządzenia mobilne, właściciel platformy Mobage.

Nowy projekt słynnego producenta Petera Molynoux udało się sfinansować na Kickstarterze w grudniu ubiegłego roku. Gracze wpłacili łącznie ponad 525 tys. funtów (blisko 2,6 mln zł). Tym samym przekroczona została kwota minimalna - 450 tys. funtów.

Tytuł ukaże się także na PC i Maca, choć w tym przypadku nie znaleziono jeszcze wydawcy - DeNA zajmie się jedynie dystrybucją na urządzenia mobilne. Nie znamy daty premiery, choć wstępnie mówiono o wrześniu 2013 roku.

W Project Godus zagramy jako bóg, który ma kontrolę nad światem. Molyneux czerpie inspiracje ze swoim poprzednich gier, takich jak Black & White czy Populous.

„Przyjrzeliśmy się sprawie i dostrzegliśmy, że to może być naprawdę mocne połączenie: nasze doświadczenia z podobnych operacji oraz innowacyjne i świeże podejście Molyneuxa do gatunku” - stwierdził szef DeNA West, Clive Dowie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze