Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls (Remake) - premiera i najważniejsze informacje

Fabuła, gameplay, zmiany. Wszystko, co warto wiedzieć.

Demon's Souls Remake 2020 to nowa produkcja od deweloperów z Bluepoint Studios. Gra została zaprojektowana z myślą o konsoli nowej generacji firmy Sony. Tytuł trafi tylko na PS5.

Oryginał ukazał się ponad dekadę temu i dał początek kolejnym produkcjom studia From Software z „Souls” w nazwie. Fabularnie produkcja nie jest jednak w ogóle powiązana z wydanymi później grami.

To idealna propozycja dla fanów wymagającej rozgrywki. Wrogowie potrafią być zabójczy, więc sednem jest cierpliwość i odpowiednie reagowanie na ataki. Wszystkie lokacje i walki z bossami zostały wiernie odwzorowane.

 • Premiera: 19 listopada 2020
 • Platforma: PlayStation 5
 • Rodzaj: souls-like, RPG
 • Wersja językowa: polska (napisy)
 • Producent: Bluepoint Studios
 • Wydawca: Sony Interactive Entertainment

Data premiery i edycje

Demon's Souls ukaże się 19 listopada 2020 roku (12 listopada w USA, Kanadzie i kilku innych krajach), czyli w dniu premiery PlayStation 5 w Polsce.

Gra zaoferuje dwa tryby graficzne. Jeden zapewni zabawę w 4K i (prawdopodobnie) 30 klatkach na sekundę, a tryb Performance pozwoli grać w 60 FPS i 1440p.

Za standardową edycję gry zapłacić należy 349 zł. Zapowiedziano także edycję Deluxe, chociaż nie jest ona jeszcze dostępna w polskiej dystrybucji. Wydanie to zawiera różne przedmioty dodatkowe dla naszej postaci, między innymi:

 • Zbroja Red-Eye Knight Amor
 • Zbroja Boletarian Royalty Armor
 • Broń Ritual blade
 • Tarcza Hoplite Shield
 • Zestaw zasobów (Legendary Hero Soul, Renowned Warrior Soul, Storied Warrior Soul, Preservation Grains, Phosphorescent Grains, Bearbug Grains, Large Hardstone Shard, Moonlightstone Shard)
Spory zestaw dodatków

Świat i historia

Akcja Demon's Souls rozgrywa się w królestwie Boletarii. Niegdyś jego władcy poradzili sobie z potężnym demonem, usypiając go i zapobiegając katastrofie. Gra rozpoczyna się w momencie, gdy przedwieczny Old One został jednak przebudzony, a jego armia demonów znów stanowi zagrożenie.

Bohater próbuje walczyć, ale gdy ginie, trafia do tajemniczej lokacji zwanej Nexus. Może z niej podróżować do kilku różnych regionów królestwa, by tam walczyć z niebezpiecznymi potworami.

Gra oferuje kilka różnorodnych lokacji, wszystkie są jednak stworzone z myślą o specyfice dark fantasy. Ponury klimat jest odczuwalny we wszystkich obszarach, które zwiedzamy.

Zbudowane od podstaw lokacje robią wrażenie

Pod względem struktury świata i postępów Demon's Souls jest grą nieliniową. To nie open-world, lecz twórcy pozwalają odwiedzać różne regiony Boletarii w dowolnej kolejności.

Przedstawiona w grze opowieść jest bardzo minimalistyczna. Poznajemy ją dzięki krótkim wypowiedziom postaci niezależnych czy opisom przedmiotów. Fabuła i miejsce akcji są identyczne, jak w oryginalnej wersji z PS3.


Rozgrywka, gameplay

Wszyscy miłośnicy serii Dark Souls czy gier souls-like od razu odnajdą się w Demon's Souls na PS5. Nie powinno to zresztą dziwić, biorąc pod uwagę, że oryginał to pierwsza gra tego typu od From Software.

Sterujemy bohaterem widzianym od tyłu, przemierzając różne lokacje i mierząc się z przeciwnikami. Musimy odpowiednio wymierzać czas ciosów, blokować ataki i zachowywać odpowiedni dystans, by unikać ran. Każdy wróg potrafi zadać spore obrażenia.

Kluczowe jest pilnowanie staminy. Atakowanie wrogów i wykonywanie uników zużywa energię. Jeśli jej zabraknie, pozostaniemy przez moment bez środków do obrony.

Każdy boss budzi respekt

Postać rozwijamy dzięki duszom - to forma waluty reprezentująca punkty, które wydajemy, by ulepszać statystyki bohatera. Możemy budować postać w taki sposób, jaki odpowiada naszemu stylowi gry. Możemy być bardziej zwinni, lub postawić na siłę i obronę.

Podczas przygody możemy dostrzegać duchy innych graczy. Możliwe jest także przyzwanie ich do pomocy w walce z bossem. W grze obecny jest też system inwazji na światy obcych i walka PvP.

W grze obecny jest też system Tendency, który można nazwać systemem moralności. W zależności od naszych akcji i niektórych decyzji, świat może się lekko zmieniać.

Komentarze