Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - początek gry, Demon strażniczy: czy można pokonać

Czy można zabić pierwszego bossa.

Już na początku gry w Demon's Souls zmierzysz się z pierwszym bossem - Demonem strażniczym. Do walki dojdzie na końcu prologu, tuż przed podróżą do Spójni.

Najprawdopodobniej przegrasz walkę z tym bossem. Jest on bowiem od ciebie dużo silniejszy, twoja postać nie posiada jeszcze dużo punktów życia, a twoje ciosy nie zadają jeszcze zbyt dużo obraż. Kiedy Demon strażniczy cię pokona, przeniesiesz się automatycznie do Spójni i nie będziesz miał możliwości powtórzenia starcia.

Czy można jednak pokonać Demona strażniczego? Tak, można, ale jest to bardzo trudne zadanie. Na domiar złego masz tylko jedną próbę. Jeśli ci się nie powiedzie, a chciałbyś koniecznie go zabić, musisz rozpocząć nową grę i zaliczać od początku cały prolog.

Pokonanie Demona strażniczego zatem jest osiągalne, ale bardzo wymagające. Musisz być bardzo uważny, gdyż nie posiadasz jeszcze zbyt wiele przedmiotów leczniczych. Skup się przede wszystkim na obronie i unikaniu ataków bossa. Wykorzystaj momenty, gdy przeciwnik zakończy swój cios i wyprowadź kontratak.

Jednakże zwycięstwo - oprócz samej satysfakcji - niewiele zmieni. Kiedy pokonasz Demona strażniczego, przeniesiesz się do Nieznanego wyjścia, gdzie czeka na ciebie kolejny boss, którego już nie masz szans pokonać.

Następnie: Demon's Souls - dusza arcydemona, Wewnętrzny dziedziniec: jak przejść przez mgłę za Rycerzem z wieży

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - jak upuścić przedmiot

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze