Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - plac obok klińca Brama Boletarii: jak się dostać

Jak otworzyć bramę przy schodach.

Na lewo od klińca Bramy Boletarii, czyli punktu początkowego Bolaterskiego Pałacu, znajduje się plac, do którego nie tak łatwo się dostać. Z oddali zobaczysz, że znajdują się tam przedmioty do zebrania. Warto się tam wybrać, gdyż odnajdziesz tam kilka drogocennych skarbów.

Aby dostać się do tego placu musisz przejść przez bramkę (1). Co ciekawe, nie otworzysz jej żadnym kluczem. Furtka zniknie, jeśli tendencja świata, w którym się znajdujesz, czyli Bolaterskim Pałacu, przybierze odpowiednią wartość.

Jeśli tendencja świata zmieni się na „czystą biel” lub „czystą czerń”, wówczas bramka zniknie i będziesz mógł wejść na plac. Tendencja to jedna z mechanik w grze - wpływa na pojawienie się pewnych postaci czy na dostęp do niektórych obszarów i przedmiotów w grze. Zmiana tendencji niesie za sobą konsekwencje.

Więcej na temat tej tajemniczej mechaniki, a także jak ją zmienić, dowiesz się na stronie: Demon's Souls - tendencja świata i postaci: na czym polega, jak zmienić.

Łatwiej zmienić tendencję na "czystą czerń" niż na "czystą biel". Wystarczy zginąć kilkukrotnie w formie ciała. Po każdej śmierci użyj Kamienia efemerycznych oczu i pozwól się zabić.

Na placu, a także wewnątrz budynku, do którego dotrzesz od strony placu odnajdziesz między innymi:

  • kilka Dusz nieznanego wojownika i Duszę sławnego wojownika,
  • Hełm niebieskookiego rycerza,
  • Topór katowski,
  • Pierścień odporności na truciznę.
  • zestaw pancerza (Chruściane nagolenniki, rękawice, zbroja, hełm i tarcza).
  • Bezbarwną duszę demona.

Następnie: Demon's Souls - Thomas Magazynier: Nefrytowa spinka do włosów, Pierścień olbrzymiej siły

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze