Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demo Resident Evil 4 Remake dostępne od dziś na wszystkich platformach

Zawalczymy o przetrwanie w kultowej wiosce.

Jeżeli nie mogliście doczekać się zagrania w remake Resident Evil 4, to mamy dobre wieści. Podczas zakończonego właśnie pokazu Capcom Spotlight ogłoszono, że demo dostępne jest od dziś.

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia. Resident Evil 4 Chainsaw Demo dostępne jest od dziś na PC, PS4, PS5 oraz Xbox Series X/S, czyli na wszystkich platformach, na których zadebiutuje odświeżona wersja klasycznego survival horroru. Demo jest darmowe dla wszystkich chętnych i nie wymaga złożenia zamówienia przedpremierowego.

Ponadto wersja próbna nie ma ograniczenia czasowego i można grać w nią tak długo, jak tylko będziemy mieli ochotę. W ramach Chainsaw Demo sprawdzimy sam początek przygody, a zatem moment przyjazdu Leona do hiszpańskiej wioski i jego pierwszy kontakt z zarażonymi pasożytem Las Plagas.

Przyjdzie nam też zawalczyć o przetrwanie podczas słynnej sekwencji, w której Leon otoczony jest przez wrogów w centralnej części wioski, a zatem sprawdzimy swoje siły w starciu między innymi z dzierżącym piłę Doktorem Salvadorem. Jest to ten sam fragment gry, który mieliśmy okazję przetestować jakiś czas temu na zamkniętym pokazie w Warszawie.

Resident Evil 4 Remake zadebiutuje już 24 marca. Do tego czasu pozostaje sprawdzić wersję demonstracyjną. Twórcy obiecują, że duch i rdzeń rozgrywki pozostał niezmieniony w stosunku do oryginału z 2005 roku, jednak należy spodziewać się nieco zmienionej fabuły oraz znacznie poprawionej grafiki.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze