Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dema wracają do łask. Microsoft podobno szykuje odpowiedź na wersje próbne z PS Plus

Aktualizacja: firma potwierdza.

Aktualizacja (09.06): Microsoft oficjalnie zapowiedział Moorcroft - inicjatywę, w ramach której twórcy gier przygotują dema własnych produkcji dla abonentów Xbox Game Pass.

Początkowo program skupi się na projektach od niezależnych deweloperów. Firma tłumaczy, że chce pomóc w zbudowaniu atmosfery ekscytacji wokół powstających tytułów.

Amerykański koncern dostarczy uczestniczącym w inicjatywie twórcom kluczowych informacji i danych, w tym o popularności poszczególnych wersji testowych i opinii nadsyłanych przez graczy. Microsoft zapłaci również autorom, by zrekompensować czas i środki przeznaczone na opracowanie próbki.

Dema będą dostępne dla abonentów Xbox Game Pass

Z wypowiedzi przedstawicieli firmy wynika, że dema nie będą małe - porównywane są do fragmentów, które deweloperzy udostępniają na targach pokroju E3 czy Gamescomu.

Nie wiadomo, czy wersje próbne zostaną ograniczone czasowo ani przez jak długi okres pozostaną w ofercie Xbox Game Pass. Sam program Moorcraft powinien wystartować w przyszłym roku.


Oryginalna wiadomość (08.06): PS Plus Premium, czyli najdroższy abonament odświeżonej usługi Sony, zapewni dostęp do ograniczonych czasowo wersji próbnych nowych gier. Jeśli wierzyć nieoficjalnym informacjom, podobne rozwiązanie szykuje Microsoft.

Źródłem wieści jest Tom Henderson. Renomowany insider o planach koncernu z Redmond pisze na łamach serwisu Exputer - przekonuje, że w ciągu najbliższego roku firma zaoferuje subskrybentom Xbox Game Pass możliwość zagrania w dema produkcji.

Celem nowego pomysłu jest pomoc niezależnym deweloperom. Stworzenie wersji testowej nie będzie podobno obowiązkowe, ale zainteresowani programem autorzy otrzymają ponoć od Microsoftu pomoc - także finansową, na pokrycie kosztów wynikających z przygotowania „próbki”.

Według Hendersona, plany dotyczące dem amerykańska firma ujawni już jutro, 9 czerwca - na kilka godzin przed startem Summer Game Fest. Koncern ponoć szykuje kilka dodatkowych ogłoszeń, w tym o rozszerzeniu współpracy z Samsungiem, by umożliwić granie przez chmurę na telewizorach.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze