Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deep Silver przeprasza za statuetkę w edycji kolekcjonerskiej Dead Island: Riptide

„Szczerze żałujemy podjętej decyzji.”

Wydawca Dead Island: Riptide poinformował wczoraj, że kolekcjonerska edycja gry, wydana na terenie Wielkiej Brytanii i Australii, będzie zawierała zakrwawioną, plastikową imitację rzeźby kobiety, bez głowy i rąk. Ogłoszenie wywołało poruszenie, a Deep Silver przeprosił graczy za „niefortunny” wybór.

„Chcieliśmy, by zestaw był unikatowy i zgodny z duchem Dead Island. Będzie stanowił świetny temat do rozmów dla każdego fana zombie” - pisał Paul Nicholls, odpowiedzialny za marketing.

Bardzo szybko niezadowolenie i zniesmaczenie pojawiło się we wpisach na Twitterze. Rhianna Pratchett, autorka scenariusza Tomb Raider: „Byłam fanką Dead Island, ale ta promocja Riptide jest po prostu wstrętna”. Lou Kesten, recenzent w Associated Press: „Nie obchodzi mnie, czy to jest dostępne tylko w UK. Ta statuetka jest godna pogardy”. To tylko niektóre z komentarzy.

Kilka godzin później Deep Silver wystosowało oficjalne przeprosiny. „Z całego serca przepraszamy wszystkich urażonych edycją kolekcjonerską Dead Island Riptide” - czytamy w komunikacie. ”Szczerze żałujemy podjętej decyzji. Zbieramy opinie fanów z całego świata, omawiamy je na spotkaniach wewnątrz firmy. Jeszcze raz chcemy podkreślić jak bardzo nam przykro. Taka sytuacja już się nie powtórzy”.

Wydawca nie informuje, czy zestaw zostanie wycofany ze sprzedaży.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze