Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Debiut darmowego DLC do Steep z Alaską przesunięty o dwa tygodnie

Twórcy chcą dopracować dodatek.

Wczoraj powinno ukazać się bezpłatne rozszerzenie do zimowego Steep, wprowadzające do gry Alaskę. Niemalże w ostatniej chwili Ubisoft postanowił przesunąć premierę DLC.

Jak poinformowali przedstawiciele wydawcy, dodatek zadebiutuje 24 lutego. Dostępny będzie na wszystkich platformach docelowych - PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Dokładnych powodów poślizgu nie podano. W krótkim komunikacie opublikowanym na oficjalnym blogu Ubisoftu firma stwierdziła jedynie, ze jej „zespoły są zawsze zobowiązane do oferowania jak najlepszych wrażeń”. Innymi słowy - twórcy potrzebują czasu na dopracowanie DLC.

Szczegóły na temat samego rozszerzenia nie są znane. Wiadomo tylko, że w skład darmowego dodatku wejdzie nowa mapa, osadzona we wspomnianej wyżej Alasce.

Podobnie jak obszary z podstawowej wersji gry, lokację będzie można dosyć swobodnie zwiedzać. Region wypełniony ma być wieloma atrakcjami i wyzwaniami do ukończenia.

Steep nie stawia na stuprocentowo zręcznościowy charakter gry, ale nie jest też w pełni realistyczne. Fani klasycznych hitów takich jak SSX mogą być rozczarowani, ale pozostałym śnieżne szaleństwo może przypaść do gustu.

Teren gry jest otwarty - to okolice wysokiej góry. Możemy brać udział w różnych zawodach i wyścigach, albo po prostu wybrać punkt startowy, by swobodnie zjeżdżać w dół, bez żadnych ograniczeń.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze