Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding - walka wręcz: ciosy, uniki, podstawy

Bezpośrednie konfrontacje.

Walka w Death Stranding, zwłaszcza w pierwszych godzinach gry, nie jest czymś często spotykanym. Nawet później, gdy dostaniemy lepszy oręż, bezpośrednia konfrontacja jest wręcz niewskazana.

W trakcie zabawy będziesz jednak często infiltrował obozy MUŁów, a więc wrogich kurierów. Jeśli nie chcesz dopuścić do walki, warto cały czas skradać się, by przyciszyć własne kroki czy trzymać się wysokich traw, zmniejszających ryzyko wykrycia. Możesz także czasowo wstrzymywać oddech.

Na terenie wroga przede wszystkim korzystaj ze skanera odradkiem - wciskając R1 podświetlisz wszystkich nieprzyjaciół w najbliższej okolicy. Czasami jednak będziesz musiał odpowiedzieć siłą, choć wówczas lepiej atakując od tyłu (1).


Jak walczyć wręcz w Death Stranding

Oprócz typowej walki, podczas jej trwania zawsze warto pozostawać w ruchu, utrudniając tym samym zadanie przeciwnikom. Z czasem wrogowie będą rzucać w ciebie elektrycznymi włóczniami, a więc tym bardziej zalecamy nie zatrzymywanie się. Oto podstawowe ruchy podczas walki:

  • Podstawowy atak pięścią - wciskaj kwadrat
  • Uderzenie ładunkiem - wciskaj kwadrat, trzymając przedmiot w dłoni (L2 lub R2)
  • Unik - L2 lub R2 + krzyżyk (utrzymując równowagę ciała)
  • Przełamanie obrony wroga - L2 i R2 wciśnięte jednocześnie + kwadrat (zużywa dużo kondycji)
  • Rzucanie ładunkiem - wciśnij kwadrat, a następnie L2 / R2 (powoduje uszkodzenie ładunku)

Walka wręcz bazuje więc na zaledwie kilku podstawowych ruchach. Oprócz tego warto pamiętać, że ataki od przodu (2) są zdecydowanie mniej skuteczne. Próbuj więc zachodzić przeciwników od tyłu, także podczas otwartej konfrontacji.

Warto też używać splotu, który wybierzesz po rozwinięciu menu przytrzymując krzyżak na padzie w prawo. Posłuży do czasowego obezwładnienia przeciwnika, do którego wówczas warto podbiec i kopnąć (wciśnij kwadrat), by stracił przytomność.

Z czasem zyskasz także dodatkowe bronie i gadżety, dzięki którym walka z MUŁami w Death Stranding powinna być zdecydowanie łatwiejsza. Przeciwnicy jednak też będą coraz lepiej wyposażeni. O tym jednak napiszemy w innych stronach naszego poradnika.

Następnie: Death Stranding - kondycja i krew: zużywanie i przywracanie, regeneracja

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - ŁD (Łącznikowe Dziecko, ełdek): uspokajanie, sprawdzanie stanu

O autorze
Komentarze