Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding trafi także na PC - twierdzi dziennikarz

Aktualizacja: informacja zdementowana.

Aktualizacja: Antonio Fucito zdementował nieoficjalne informacje o premierze gry na PC. Dziennikarz twierdzi, że błędnie przetłumaczono jego wypowiedź z języka włoskiego na angielski.


Oryginalna wiadomość: Choć na chwilę obecną oficjalnie potwierdzono jedynie wydanie Death Stranding na PlayStation 4, gra po pewnym czasie trafi też na PC - wynika z wypowiedzi Antonia Fucito, włoskiego dziennikarza branżowego.

Fucito przekazał informację podczas zorganizowanego przez siebie streamu na Twitchu, towarzyszącemu opublikowaniu nowego zwiastuna gry.

- Okładka gry nie ma oznaczenia „Tylko na PS4”, ponieważ Death Stranding zadebiutuje z czasem na PC. To umowa Kojimy z Sony. Produkcja będzie czasowym tytułem na wyłączność PS4, potem trafi na komputery, ale nie pojawi się na Xbox [One]. Nie wiem, czy mowa o ekskluzywności sześcio- czy dwunastomiesięcznej - powiedział dziennikarz.

Informacja nie jest potwierdzona przez producenta ani wydawcę produkcji, ale warto nadmienić, że Fucito wskazał prawidłową datę premiery gry jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem.

Nietrudno zauważyć, że zaprezentowana w nowym zwiastunie okładka gry rzeczywiście nie ma informacji o wyłączności na PlayStation 4 w prawym górnym rogu - w przeciwieństwie do chociażby God of War, Horizon Zero Dawn czy Spider-Man.

Albo to tymczasowy projekt okładki, albo coś jest na rzeczy

Death Stranding zadebiutuje na PC 8 listopada. To gra akcji z otwartym światem, w której nacisk położono najprawdopodobniej na eksplorację rozległego świata i przetrwanie. Celem głównego bohatera, Sama, jest zjednoczenie podzielonej ludzkości.

Źródło: WCCFtech

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze