Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding - skaner (odradek) terenu i ładunku, radar i kompas

Łatwiejsze życie w terenie.

Skaner jest prawdopodobnie najważniejszym narzędziem podczas rozgrywki w Death Stranding. Aktywowanie go odbywa się poprzez krótkie wciśnięcie przycisku R1 na padzie. Zostaje wówczas wysłany krótki impuls obejmujący swoim promieniem kilkadziesiąt metrów.


Skanowanie i oznaczenia

Skaner terenu bada obszar wokół i podświetla przede wszystkim porzucone przesyłki, zasoby, ale także niebezpieczne miejsca, jak choćby strome zbocza, śliskie powierzchnie i skały. Po wysłaniu impulsu - którego granica działania jest wyznaczona niebieskimi liniami - zwróć uwagę na teren (1) wokół ciebie.

  • Niebieskie ikony oznaczają teren bezpieczny, zwykle pozbawiony kamieni, mocnych skosów i innych utrudnień.
  • Żółte ikony to teren zauważalnie trudniejszy. Łatwo się tam potknąć lub stracić równowagę, wskazana jest tam szczególna ostrożność - bądź w gotowości, że możesz mieć tam trudności.
  • Czerwone ikony - bardzo trudny teren, oznaczający zwykle kamienie, po których można się wspinać lub pasma górskie, które są nie do przejścia.

Kolorowe ikony mają również odniesienie do rzek i innych zbiorników wodnych, co jest bardzo ważne przy przeprawianiu się na drugi brzeg. Więcej o nurcie rzek i niebezpieczeństwach z tym związanych piszemy tutaj - rzeki i strumienie: przeprawa i pływanie, jak przejść.

Skaner odradka wskazuje także przedmioty pozostawione przez ciebie lub innych graczy w świecie gry. Są to bardzo często drabiny i zaczepy wspinaczkowe. Właśnie dlatego warto cały czas korzystać ze skanera - być może w trakcie podróży zauważysz przedmioty, dzięki którym zmienisz obraną ścieżkę na łatwiejszą.


Radar i kompas

Choć zarówno radar jak i kompas nie są do końca odpowiednikami znanymi z innych gier, tak korzystanie z nich jest bardzo przydatne podczas podróżowania w świecie gry. Aktywujemy poprzez wciśnięcie i przytrzymanie przycisku L1. Wówczas zauważysz niebieskie ikony (2), oznaczające twój aktualny cel lub cele (jeśli jest ich więcej).

Dodatkowo, jeśli skierujesz na nie celownik (ramkę pośrodku ekranu) i przytrzymasz chwilę, kompas wskaże ci odległość do celu w linii prostej. Korzystając z radaru możesz także umieścić znacznik w dowolnym miejscu - wystarczy że wciśniesz kwadrat na padzie, celując w dany obszar.

Taki znacznik zostanie również przedstawiony na twojej mapie. Dokładnie w ten sam sposób możesz pozbyć się danego znacznika. Jest to małe ułatwienie podczas modyfikacji zaplanowanej trasy, o ile zachodzi taka potrzeba.

Następnie: Death Stranding - zasoby: metale, ceramika, kryształy chiralne, żywice - jak pozyskiwać

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Death Stranding - rzeki i strumienie: przeprawa i pływanie, jak przejść

O autorze
Komentarze