Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding na PC opóźnione - premiera 14 lipca

Twórcy potrzebują więcej czasu.

Kojima Productions poinformowało o opóźnieniu premiery Death Stranding na PC. Gra ukaże się 14 lipca, choć początkowo miała pojawić się 2 czerwca.

Powodem przesunięcia debiutu o półtora miesiąca jest koronawirus. Ze względu na pandemię, japońskie studio musiało zamknąć swoją siedzibę i zacząć pracować zdalnie. W związku z tym deweloperzy potrzebują więcej czasu na ukończenie wersji komputerowej.

Edycja PC zaoferuje między innymi wsparcie dla monitorów ultrapanoramicznych. W planach jest również tryb fotograficzny, który niedawno zaimplementowano w wydaniu PlayStation 4.

Pojawią się też elementy nawiązujące do Half-Life, czyli serii wykreowanej przez Valve - właściciela platformy Steam, na której ukaże się komputerowa wersja Death Stranding. Gracze otrzymają czapkę w formie znanego z cyklu headcraba.

Zobacz: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Produkcja dostępna jest na razie tylko na PS4. To pierwsza gra założonego przez Hideo Kojimę studia Kojima Productions. Podstawą rozgrywki jest eksploracja (w dużej mierze na piechotę) rozległych lokacji w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych.

Następnie: Twórca "gry" na Steamie wypije szklankę wody za każdy sprzedany egzemplarz

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze