Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding 2 i tajemniczy FPS na PS5 już w 2024 roku?

Grafik mógł zdradzić plany twórców.

Artysta projektujący postacie do gier mógł przypadkiem zdradzić, kiedy możemy spodziewać się premiery Death Stranding 2 oraz tajemniczej pierwszoosobowej strzelanki na PS5. Wygląda na to, że nie będziemy czekać zbyt długo.

Franka Aliberti to doświadczony artysta, który tworzył modele i projekty postaci do wielu gier sportowych EA oraz 2K, a obecnie pracuje nad kilkoma projektami dla PlayStation Studios. Na jego profilu w serwisie ArtStation przez chwilę można było zobaczyć wzmiankę o tym, że Death Stranding 2 zadebiutuje w 2024 roku. Informacja została już usunięta ze strony, ale redakcji Twisted Voxel udało się wykonać zrzut ekranu.

Źródło: twistedvoxel.com

Warto wspomnieć, że choć Death Stranding 2 powstaje na znanym z Horizon Forbidden West silniku Decima, to gra Hideo Kojiny wykorzystuje technologię MetaHuman z Unreal Engine 5. To jeden z pierwszych przykładów zastosowania narzędzia do tworzenia zaawansowanych modeli 3D postaci w praktyce oraz pierwszy przypadek wykorzystania go poza silnikiem Epic Games.

Poza wyczekiwaną grą Kojima Productions wspomniano także o „nadchodzącej pierwszoosobowej strzelance”, która również powstaje na PS5 i zadebiutuje w 2024 roku. Możliwe, że chodzi o tajemniczą grę studia Firewalk, w którym pracuje wielu weteranów sieciowych strzelanek takich, jak Destiny, Call of Duty czy Halo.

Na razie nie poznaliśmy innych szczegółów, a wskazane przez grafika okienka wydawnicze mogą nie pokrywać się z rzeczywistymi planami Kojima Productions oraz Firewalk Studios, jednak dają nadzieję, że na obie produkcje nie będziemy musieli czekać latami. Obie gry mają być tytułami na wyłączność PlayStation 5.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze