Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space Remake zestawione z oryginałem. Porównanie pokazuje skalę zmian

Twórcy naprawdę się postarali.

Jeszcze niedawno mieliśmy okazję zobaczyć pierwsze 18 minut rozgrywki z remake'u Dead Space, a teraz w sieci wylądował kolejny ciekawy materiał. Zestawiono w nim sceny z początku gry z ujęciami z oryginalnej produkcji z 2008 roku.

Wideo nie pozostawia wątpliwości - skala zmian jest wprost ogromna. Głębia i realizm oświetlenia, dodatkowe dialogi, wyreżyserowane na nowo sceny przerywnikowe, zachowujące jednak ton oryginału. Fanów horrorów czeka prawdziwa uczta.

Jak to w „remake'ach totalnych” bywa, niektóre postacie poddano dość sporym modyfikacjom wyglądu, ale sądząc po komentarzach, gracze wydają się być zadowoleni z rezultatów. Warto też zwrócić uwagę na mnóstwo nowych szczegółów na kombinezonie Isaaca.

Niektórzy internauci są zaskoczeni, jak łagodnie zestarzało się oryginalne Dead Space. Od premiery minęło aż 14 lat, a mimo to gra wciąż wygląda nieźle. To samo można powiedzieć o gęstej atmosferze, której twórcy remake'u nie musieli tworzyć na nowo, a niejako odtworzyć.

O tym, czy Dead Space Remake bawi i straszy tak samo dobrze, jak wygląda, przekonamy się już stosunkowo niedługo. Premiera odbędzie się 27 stycznia, przy czym produkcja trafi wyłącznie na aktualną generację konsol i PC.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze