Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space - niebieskie i pomarańczowe pojemniki: jak otworzyć

Jak otwierać skrzynki i zbierać przedmioty.

W Dead Space każdy nabój się liczy - mimo sporego nastawienia na akcję, amunicji często brakuje. To samo tyczy się przedmiotów leczniczych. Dlatego ważnym elementem rozgrywki jest eksploracja i zbieranie przedmiotów. W tym celu warto wypatrywać skrzynek z przedmiotami.


W grze występują 3 podstawowe rodzaje skrzynek: pojemniki stojące na ziemi, szafki wiszące na ścianach oraz wysokie stojące szafki. Wszystkie pojemniki zawierające przedmioty oznaczone są kolorowymi światłami, które gasną po opróżnieniu zawartości. Niebieskie światło oznacza pojemnik, który można otworzyć.

Wystarczy podejść do takiej skrzynki lub szafki i wcisnąć przycisk akcji, by można było zabrać przedmiot ukryty w środku. Możliwe jednak, że natrafisz na zamknięty pojemnik. Wtedy przy próbie otwarcia pojawi się czerwone okienko z informacjami na temat niezbędnego poziomu przepustki. Pomarańczowe światło oznacza zamknięty pojemnik. Można je otworzyć dopiero po zdobyciu odpowiedniego poziomu przpustki bezpieczeństwa.

W grze znajdziemy także zielone skrzynki z niebieskim światełkiem - takich skrzynek nie da się otworzyć tradycyjnymi sposobami. Zamiast tego należy je zniszczyć w dowolny sposób - można użyć do tego broni, ale radzimy po prostu użyć ataku wręcz lub deptania albo wykorzystać kinezę do rozbicia pojemnika o dowolna powierzchnię.

Ostatnim rodzajem pojemnika, na jaki warto mieć oko są niebieskie skrzynki wiszące na ścianach. W tych charakterystycznych pojemnikach zawsze znajdziemy 1 węzeł . Węzły używane są podczas ulepszania broni i kombinezonu przy stole warsztatowym. To cenny i rzadki surowiec, więc zawsze wypatruj niebieskich skrzynek. Po znalezieniu użyj przycisku akcji, by otworzyć pojemnik.

Następne: Dead Space - mapa i lokalizator: jak korzystać

Spis treści: Dead Space Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Space - staza: co to jest, gdzie znaleźć, jak uzupełnić

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze