Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 nadal powstaje - przekonuje THQ Nordic

Firma nie zrezygnowała z projektu.

W raporcie podsumowującym wyniki finansowe za miniony rok fiskalny przedstawiciele THQ Nordic zapewnili, że prace nad zapowiedzianym w 2014 roku Dead Island 2 nadal trwają.

Produkcja znalazła się wśród tytułów, które są tworzone przez ekipy należące lub współpracujące z firmą. Nie jest jednak jasne, jaki jest stan projektu, ani kto tak naprawdę odpowiada za grę z zombie. Pewnym jest, że zmierza na PC, PS4 i Xbox One.

Dead Island 2 to kontynuacja pozycji wrocławskiego Techlandu. Prawa do serii posiada jednak nie polski zespół, a Deep Silver - należące obecnie do wspomnianego THQ Nordic - które realizację drugiej części zleciło autorom Spec Ops: The Line z niemieckiego Yager.

Dead Island 2 to gra o zombie

Ze względu na różnice kreatywne między deweloperami a wydawcą, w marcu 2016 roku produkcję przekazano brytyjskiemu Sumo Digital. Od tamtej pory o grze zrobiło się cicho - jedynie dwa lata temu zapewniono, że nadal powstaje.

Nieoficjalne informacje sprzed kilku miesięcy wskazują jednak, że za Dead Island 2 ponownie może odpowiadać inna ekipa. Były pracownik studia Yager - Jan David Hassel - twierdził, że tytułem zajmuje się obecnie Dambuster, czyli autorzy Homefront: The Revolution.

Nie wiadomo jednak, kiedy THQ Nordic i Deep Silver zdecydują się ujawnić nowe informacje na temat gry. Niewykluczone, że pierwsze od dawna materiały pojawią się przy okazji zbliżających się targów E3.

Źródło: Raport finansowy THQ

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze