Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 może ukazać się po wakacjach

Nieoficjalne informacje.

Zmagające się z wieloma problemami Dead Island 2 może wreszcie się ukazać. Według nieoficjalnych wieści, produkcja z zombie zadebiutuje na rynku po tegorocznych wakacjach.

Tak twierdzi Colin Moriarty - doświadczony dziennikarz, który był wieloletnim redaktorem serwisu IGN i współzałożycielem prowadzonego na platformie YouTube kanału Kinda Funny. Temat wspomnianego tytułu poruszył na antenie własnego podcastu Sacred Symbols.

- Od zaufanego źródła dowiedziałem się, że gra może zostać w pełni zaprezentowana latem tego roku i zostać wydana krótko po tym wydarzeniu, najwcześniej we wrześniu lub październiku - przekonuje, cytowany przez VGC.

Wypowiedź Moriarty’ego wskazuje, że do ujawnienia Dead Island 2 dojdzie podczas jednego z licznych pokazów, które zaplanowano na lato. Przypomnieć trzeba, że kilka dni temu własną konferencję zapowiedziało THQ, które należy do grupy Embracer, będącej właścicielem wydawcy produkcji z zombie - firmy Deep Silver.

Oczywiście wieści są nieoficjalne, ale pokrywają się z niedawnymi doniesieniami Toma Hendersona. Renomowany informator przekonywał, że powstająca od lat gra zostanie niedługo zaprezentowana, a premiera może mieć miejsce w czwartym kwartale 2022 roku.

Losy Dead Island 2 są dość zawiłe. Przede wszystkim produkcja jest sequelem tytułu od Techlandu, który jednak nie zachował praw do marki. Kiedy polska firma postanowiła zająć się Dying Light, przygotowanie kontynuacji zlecono studiu Yager, by później przekazać pozycję Sumo Digital, a następnie Dambuster Studios.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze