Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Days Gone z systemem dynamicznej pogody, bez trybu multiplayer

Prace trwają już ponad 3 lata.

Twórcy Days Gone - gry na wyłączność dla PlayStation 4 - potwierdzili w wywiadzie z Rooster Teeth, że produkcja nie zaoferuje żadnego trybu wieloosobowego.

Poinformowano również, że deweloperzy pracują nad grą już ponad 3 lata. Zespół Sony Bend liczy obecnie ponad 100 członków.

W Days Gone wcielimy się w motocyklistę starającego się przetrwać w post-apokaliptycznym i otwartym świecie opanowanym przez zombie. W eksploracji pomogą różne motocykle.

Deweloperzy przygotowują dynamiczny system pogodowy. Różne warunki atmosferyczne w różny sposób wpłyną na rozgrywkę - choćby na jazdę jednośladem po jezdni i bezdrożach.

Twórcy powiedzieli także, że w grze znajdą się dzikie zwierzęta. Nie wiadomo jednak, czy polowanie będzie elementem rozgrywki. Wygląda na to, że projektanci nie chcą stawiać na elementy survivalowe.

System craftingu ma być wzorowany na „stylu MacGyvera”. Gracze będą musieli często szybko zdecydować, jakie narzędzie może im się przydać w sytuacji zagrożenia.

Zaznaczono, że podczas prezentacji gry na konferencji Sony nie użyto żadnych sztuczek, a wszystkie zombie widoczne na ekranie faktycznie były w grze. Takie hordy spotkamy w trakcie przygody.

Poniżej alternatywna wersja dema z E3. Data premiery Days Gone nie jest jeszcze znana.

Komentarze