Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Days Gone - obozy wypadowe: wejścia do bunkrów, włazy

Poznaj miejsca, gdzie możesz zejść do podziemnych kryjówek z mapami.

Podczas rozgrywki wielokrotnie natkniesz się na tak zwany obozy wypadowe bandytów. Są to kryjówki zajęte przez przeciwników, z których prowadzą oni swoje akcje bojowe. W pobliżu takich punktów możesz natknąć się na różnego rodzaju pułapki, pokroju rozciągniętych nad ulicą linek, wnyk na niedźwiedzie czy snajperów.

Dlatego warto odwiedzać takie miejsca i eliminować z nich przeciwników, co sprawi, że w przyszłości okolica stanie się bezpieczniejsza.

Istnieje jednak jeszcze jeden powód, dla którego warto podejmować się tych niebezpiecznych wypraw. Na terenie większości obozów znajdują się bowiem podziemne bunkry, do których można dostać się przez, czasami trudne do zlokalizowania, włazy. W środku można znaleźć nie tylko cenne przedmioty, ale także mapy odkrywające okolicę i plany pozwalające tworzyć nowe bronie i przedmioty.


Obóz wypadowy przy wieży radiowej w Cascade

Ten obóz bandytów (1) znajduje się na zachód od kryjówki na górze O'Leary, czyli pierwszego bezpiecznego miejsca, dostępnego od początku gry. Do tego miejsca dotrzesz w ramach misji Nie ma głodujących patriotów.

Obóz znajduje się na wzgórzu w lesie i jest silnie broniony przez bandytów, dlatego możesz spróbować zaatakować ich w otwartej walce, a potem nieco się wycofywać i eliminować tych, którzy nadbiegną. Po oczyszczeniu terenu właz znajdziesz w budynku (2) z cegły z plakatem z napisem Northwest Westcom, a mapę na stoliku z lampą.


Obóz wypadowy przy jaskiniach Belknap

Jest to obóz położony mniej więcej w centrum mapy (1) na północ od stacji benzynowej. W trakcie ataku należy uważać, ponieważ w jaskiniach pod nim znajduje się duże zgrupowanie świrusów - możesz je sprowokować, aby zaatakowały obrońców, co ułatwi sprawę.

Właz do bunkra (2) znajdziesz po przejściu przez drewnianą kładkę nad przepaścią. Skręć w lewo i obejdź górę, a właz będzie na ziemi.


Obóz wypadowy nad jeziorem Berley

Ten obóz bandytów odkryjesz w dalszej części kampanii fabularnej, a konkretnie po dotarciu do południowych terenów w Lost Lake (misja Nie był tego świadomy). Kierując się na południe odkryjesz obóz (1) położony w lesie.

Po pozbyciu się wszystkich przeciwników i oczyszczeniu terenu zlokalizuj kilka skał - to właśnie za nimi, w ziemi, znajdziesz właz (2) prowadzący do podziemnego bunkra.


Obóz wypadowy w Black Crater

Ten obóz znajduje się w zachodniej części mapy (1), na południe od obozu Hot Springs, w którym wykonujesz zadania dla Tuck.

Po dotarciu na miejsce okaże się, że jest to nieźle bronione miejsce wśród wzgórz. Po uporaniu się z rywalami podążaj wzdłuż drogi, aż dotrzesz w pobliże głazu otoczonego zapalonymi świecami. Wejście do bunkra znajdziesz za drewnianą barykadą (2).


Obóz wypadowy w Deerborn

Jest to obóz bandytów (1) leżący na południowy wschód od obozu Żelaznego Mike'a. Możesz go odnaleźć udając się tam jedną z głównych tras zmierzających w tamtym kierunku.

Właz prowadzący do podziemnej części znajduje się w górnej części obozu. Znajdziesz go (2) pomiędzy prowizorycznymi namiotami.


Obóz wypadowy w Aspen Butte

Obóz położony (1) na wschód od Wyspy Magów. Po dotarciu na miejsce warto w pierwszej kolejności rozprawić się ze snajperem, a potem z pozostałymi bandytami.

Po oczyszczeniu terenu skieruj się do kamiennego budynku (2) bez drzwi. W środku natkniesz się na spore zapasy różnych materiałów i wejście do podziemi.


Obóz wypadowy przy torach nad Cascade Lakes

Obóz (1) położony na północny wschód od Wyspy Magów w południowej części mapy, do której trafiasz wraz z postępami w fabule.

Po oczyszczeniu terenu zwróć uwagę na skrzynie stojące przy torach. Wejście do bunkra znajduje się w ziemi (2) tuż przy nich.


Obóz wypadowy nad Spruce Lake

Jest to obóz (1) bandytów położony w południowo zachodniej części południowego regionu mapy. Dobrym sposobem na oczyszczenie go jest rozpoczęcie walki na pobliskim wzgórzu i skorzystanie z karabinu snajperskiego.

Tuż obok obozu jest jednostka Nero oraz tunel z hordą świrusów. Rozpoczęcie otwartej walki może sprowokować potwory do ataku, dzięki czemu same zajmą wybiciem bandytów. Właz do podziemi znajduje się w namiocie (2) na prawo od dziury w siatce, przez którą możesz dostać się do środka.


Obóz wypadowy w Bare Bay

Jest to kolejny obóz łupieżców, który znajdziesz w południowym regionie mapy. Dostęp do niego odblokowujesz wraz z postępami w kampanii fabularnej. Poszukiwane miejsce (1) leży na południowym wschodzie od Wyspy Magów.

Sama miejscówka jest sporych rozmiarów i można podzielić ją na kilka sektorów. Wejście do bunkra (2) znajdziesz przy prowizorycznej barykadzie prowadzącej na moczary.


O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze