Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Days Gone - Cień śmierci; Wyjście z podziemi

Uciekamy z obozu wojskowego i wyruszamy z odsieczą Lost Lake.

Misja pojawi się w dzienniku po zakończeniu zadania Co się robi by przeżyć. Aby ją rozpocząć należy udać się do obozu wojskowego na Wyspie Magów. Warto od razu zaznaczyć, że kiedy podejmiesz się jego wykonania, to czasowo stracisz możliwość swobodnej eksploracji terenów na południu, dlatego jeśli chcesz wypełnić jakieś czynności dodatkowego, to dobrze jest to uczynić właśnie teraz.

Po powrocie do obozu wysłuchaj przemowy pułkownika. Kiedy skończy skieruj się do pobliskiego namiotu, gdzie znajdziesz wyrzutnię rakiet (1). Podejdź do niej i wyjmij kilka części, dzięki czemu stanie się bezużyteczna.

Następnie udaj się do jaskini, gdzie przetrzymywana jest Sara. Po scence z nią i strażnikiem zacznijcie kierować się na szczyt wulkanu. Omińcie pierwszą parę strażników, a po dotarciu do kolejnego poczekaj chwilę, aż Sara go zagada, po czym ogłusz (2) go od tyłu.

W dalszej części jaskini trafisz na jeszcze jednego wartownika, z którym postąp podobnie, jak z poprzednim. Dzięki temu w końcu będziecie mogli dotrzeć na szczyt (3), gdzie sprawy mocno się skomplikują.

Misja: Wyjście z podziemi

Po spotkaniu pułkownika na szczycie wulkanu włączy się dość długa scenka, po której Deacona zostanie uwolniony przez Kouriego. Po pożegnaniu uzupełnij zapasy w pobliskim składzie znajdującym się na skrzyni, wsiądź na motocykl i ruszaj na północ.

W trakcie jazdy, niedługo po minięciu mostu, zbliżysz się do małej miejscowości. Uważaj, ponieważ jest opanowana przez wrogów, a ponadto na wjeździe znajduje się pułapka z linką (4), dlatego dobrze jest się wcześniej zatrzymać i rozpocząć regularną walkę.

Podczas wymiany ognia uważaj zwłaszcza na snajperów oraz przeciwnika z miotaczem ognia. Po oczyszczeniu terenu przepchnij niebieski samochód (5), blokujący drogę (uważaj, bo na podwyższeniu z lewej jest strażnik), i ruszaj dalej.

Zachowaj czujność podczas dojeżdżania do tunelu, ponieważ natkniesz się tu na drugi posterunek (6). Ponownie zwróć uwagę zwłaszcza na snajperów i rywala z miotaczem ognia, a po rozprawieniu się z rywalami ruszaj przed siebie.

Za tunelem natkniesz się na kolejny punkt oporu - pozbądź się snajperów z lewej i prawej, a potem dwóch ciężkozbrojnych rywali (możesz przykucnąć przy autach blokujących przejazd i posłać im granat).

Po przedarciu się przez trzy posterunki skieruj się prosto do obozu Lost Lake, gdzie zadanie się zakończy. Obrońcy odeprą atak wojskowych, ale niestety Żelazny Mike umrze.


O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze