Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Days Gone 2 prawdopodobnie nie powstanie

Twórcy rozwijają inny projekt.

  • Kontynuacja Days Gone nie znalazła zainteresowania u władz PlayStation
  • Twórcy z Sony Bend zajmują się obecnie innym projektem

Days Gone 2 w najbliższej przyszłości najprawdopodobniej nie powstanie. Twórcom ze studia Bend nie udało się znaleźć zainteresowania projektem wśród włodarzy PlayStation - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Takie wieści przekazał dobrze poinformowany dziennikarz Jason Schreier, opisujący zakulisową sytuację wewnątrz Sony dla agencji Bloomberga. Deweloperzy z Oregonu już w 2019 roku starali się rzekomo zaproponować stworzenie kontynuacji, bez powodzenia.

Zamiast tego jeden z oddziałów Bend został oddelegowany do pomocy Naughty Dog, przy projekcie produkcji wieloosobowej. Druga grupa miała zająć się nowym Uncharted, lecz losy tego tytułu są obecnie nieznane, ponieważ szefostwo Bend poprosiło o zmianę obowiązków. Sony zgodziło się, więc deweloperzy od ubiegłego miesiąca zajmują się całkiem innym, własnym pomysłem.

Schreier dodaje, powołując się na własne źródła, że część kluczowych pracowników Bend zdecydowało się odejść już wcześniej. Obawiali się rzekomo wchłonięcia firmy właśnie przez Naughty Dog, podczas gdy Sony ma być coraz mniej skłonne do inwestowania w mniejsze projekty.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze